Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Maksim Michajłow: W finale zagra Nowosybirsk i Kazań

Maksim Michajłow: W finale zagra Nowosybirsk i Kazań

fot. archiwum

- Myślę, że w finale Superligi zagrają Nowysybirsk i Kazań - twierdzi Maksim Michajłow, atakujący zespołu z Jarosławia i reprezentacji Rosji. - Dynamo Moskwa to dość przeciętny zespół, ale jeśli zagra maksimum swoich możliwości, to oczywiście może wygrać.

Zespół z Jaroslawia zajął w rundzie zasadniczej 8. miejsce, wyprzedzając Ural Ufa lepszym bilansem setów. Dzięki temu Maksim Michajłow i jego koledzy nie musieli walczyć o utrzymanie, a zagrali w play-off. W ćwierćfinale trafili jednak na Zenit Kazań, z którym trzykrotnie przegrali. – Nasza drużyna bardzo dobrze wypadła w tym sezonie. Ponadto poziom rywalizacji znacznie wzrósł – twierdzi atakujący reprezentacji Rosji. – Dla nas głównym zadaniem był awans do play-off. Tam zmierzyliśmy się z najlepszą drużyną rundy zasadniczej i niestety odpadliśmy. Wygrał zespół lepszy. Pokonaliśmy ich w rundzie zasadniczej, ale wówczas przyjechali do nas po meczu pucharowym, byli nieco zmęczeni, a my zagraliśmy świetny mecz. W play-off już nie było szans.

– Myślę, że w finale Superligi zagrają Lokomotiv Nowysybirsk i Zenit Kazań – przewiduje Maksim Michajłow. – Dynamo Moskwa to dość przeciętny zespół, ale jeśli zagra maksimum swoich możliwości, to oczywiście może wygrać.

W zespole Jarosławicza pierwszym rozgrywającym jest doświadczony Wadim Chamuckich.Wraz z przyjściem Wadima w drużynie zmieniła się atmosfera na meczach i treningach. Czuliśmy, że z tak klasowym rozgrywającym, do którego mamy zaufanie, możemy grać lepiej – mówi Michajłow. Niektórzy dziennikarze dziwią się, że reprezentant Rosji gra w takim klubie, jak Jarosławicz. – Wychowałem się w Jarosławiu, tu nauczyłem się grać w siatkówkę, chcę pomóc klubowi i wciąż mam z nim ważny kontrakt – odpowiada Michajłow.W Rosji trwa dyskusja o zwiększeniu limitu obcokrajowców w Superlidze. – Uważam, że nie jest to potrzebne. Limit dwóch obcokrajowców jest w zupełności wystarczający. Młodsi zawodnicy muszą grać w ekstraklasie, ponadto nie wszystkie klub stać na zatrudnianie obcokrajowców. Zwiększenie limitu spowodowałoby, że rywalizacja byłaby bardziej jednostronna – uważa zawodnik z Jarosławia.

Klub Michajłowa zakończył już rozgrywki, więc zawodnik ma trochę czasu, żeby odpocząć i przygotować się do rozgrywek Ligi Światowej. – Główne nasze zadanie to pokazać dobrą siatkówkę. Mamy odmłodzony skład i stawiamy sobie ambitny cel – wygrać Ligę Światową – twierdzi atakujący Sbornej.

źródło: championat.ru, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-04-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved