Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Jakub Novotny: Było widać, że są w wielkim szoku

Jakub Novotny: Było widać, że są w wielkim szoku

fot. archiwum

W ostatnią sobotę w łódzkiej hali Atlas Arena miał odbyć się finałowy Turniej siatkarskiej Ligi Mistrzów. O dniu tragedii dziennikowi "Blesk" opowiada as reprezentacji Czech, siatkarz PGE Skry Bełchatów, Jakub Novotny.

Rano, o godzinie dziewiątej, według planu zeszliśmy na śniadanie. Pół godziny później zaczęły napływać do nas pierwsze informacje o tragedii. Potem siedzieliśmy w hotelu, gdzie były wszystkie cztery ekipy biorące udział w Final Four – Skra, Dynamo Moskwa, Trentino i ACH Bled. Pojawili się zawodnicy, trenerzy i menedżerowie – opowiada Jakub Novotny.

Wszyscy byliśmy bardzo zaskoczeni, ale po moich polskich kolegach było widać, że są w wielkim szoku. Śledziliśmy doniesienia mediów w hotelowej restauracji, gdzie były dwa telewizory i pokazywano relacje z miejsca tragedii. Wszyscy, Polacy, Brazylijczycy, Rosjanie czy Finowie, byli przerażeni tym, co zobaczyli – dodaje czeski atakujący mistrzów Polski.

Później trzeba było podjąć decyzję, czy Final Four zostanie rozegrany, czy też trzeba odwołać turniej. Wiceprezes europejskiej federacji siatkarskiej CEV do końca przekonywał, że mecze powinny się odbyć zgodnie z planem. Czy siatkarze Skry zgodziliby się na taki wariant? – Z trudem. Pojawiały się różne informacje, potem prezes Skry jako pierwszy zadecydował, że nawet jeśli turniej się odbędzie, to my w nim nie zagramy. Na koniec zwyciężył wariant przełożenia Final Four. Ale na kiedy – tego jeszcze nie wiadomo. Nie ma zbyt wielu wolnych terminów – wyjaśnia Novotny.Czeski siatkarz opowiada "Bleskowi", jak Polacy reagowali na swoją narodową tragedię. – W niedzielę w południe były dwie minuty ciszy. Wszyscy stanęli, kierowcy wyłączyli silniki aut. Polska zamarła, wszyscy byli bardzo przejęci. W radiu puszczano same smutne piosenki.

źródło: wp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-04-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved