Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Jacek Nawrocki: Zostaliśmy złamani psychicznie

Jacek Nawrocki: Zostaliśmy złamani psychicznie

fot. archiwum

Siatkarze PGE Skry Bełchatów, którzy w miniony weekend mieli wystąpić w finałowym turnieju Ligi Mistrzów mocno przeżyli tragedię pod Smoleńskiem. Nikt nie czuł się na siłach, aby grać. Turniej odwołano, a dziś poznaliśmy nową datę zawodów 1-2 maja.

Nowy termin nie będzie idealny dla wszystkich. Czasu jest jednak mało, a grać trzeba. W obliczu tego, co się stało, nie można narzekać – mówi trener Jacek Nawrocki w rozmowie z Gazetą Wyborczą. Rodzi się tylko pytanie czy takie zamieszanie z terminami nie odbije się na formie zawodników. Każda zmiana daty zawodów nie jest jak wiadomo łatwa dla sportowca, który psychicznie nastawia się na określony termin sportowej rywalizacji. – Na fizycznej nie, bowiem łatwo ją podtrzymać. Psychicznie jesteśmy złamani, bowiem każdy się mobilizował na Final Four. To zgasło i trzeba teraz od nowa odbudowywać – dodaje Nawrocki.

Siatkarze i trenerzy bełchatowskiej ekipy przygotowują się już do pierwszych półfinałowych spotkań PlusLigi z Asseco Resovią, które odbędą się w najbliższy poniedziałek i wtorek. Mimo pracy ciężko jest jednak oderwać myśli od tego co się wydarzyło 10 kwietnia. – Wszystkich nas tragedia dotknęła tak mocno, że nie można przejść nad tym do porządku dziennego. W sobotę była kulminacja wydarzeń, ale dopiero w niedziele w pełni to do nas dotarło. Co do pracy na treningach, to staramy się wykonywać ją jak najlepiej. W piątek przed odwołanym finałem ćwiczyliśmy bardzo lekko, od soboty do wtorku nic nie robiliśmy. Trzeba się teraz przeprogramować – opowiada szkoleniowiec PGE Skry.

Opiekun mistrza Polski dodał również, że do zajęć z drużyną powrócił już narzekający dłuższy czas na bóle pleców Michał Bąkiewicz, ale musi jeszcze zachowywać ostrożność podczas ćwiczeń.* rozmawiał Jarosław Bińczyk ( Gazeta Wyborcza)

źródło: Gazeta Wyborcza, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-04-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved