Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Final Four Ligi Mistrzów 1 i 2 maja w Łodzi

Final Four Ligi Mistrzów 1 i 2 maja w Łodzi

fot. archiwum

Dziś Europejska Federacja Piłki Siatkowej podjęła decyzję, że Final Four Ligi Mistrzów odbędzie się w łódzkiej hali Arena w dniach 1 - 2 maja. Wezmą w nim udział ekipy Skry Bełchatów, Ach Volley Bled, Trentino Betclic oraz Dynamo Moskwa.

Przypomnijmy, że turniej finałowy Ligi Mistrzów miał odbyć się w Łodzi w miniony weekend, jednak po tragedii samolotu, którym podróżował prezydent Polski, Lech Kaczyński mecze zostały odwołane. Długo nie można było znaleźć kolejnego terminu, który pasowałby wszystkim czterem drużynom biorącym udział w finałowej batalii. Ostatecznie CEV zdecydowała, że turniej zostanie rozegrany w dniach 1 – 2 maja w Łodzi.

Propozycję tą bez problemów przyjęło Dynamo Moskwa i Ach Volley Bled – Przysłały do nas nawet pisemne oświadczenia – stwierdził dla Gazety Wyborczej, Konrad Piechocki. Termin ten nie odpowiada zaś Itasowi Diatec Trentino, który na pierwszy weekend maja zaplanowany ma pojedynek w półfinale ligi. Włodarze Skry skontaktowali się z Lube Banca Macerata, z którym walczyć będą  wicemistrzowie Półwyspu Apenińskiego, próbując wynegocjować jak najlepsze dla uczestnika Final Four warunki – Dostaliśmy zapewnienie, że są w stanie pójść na rękę Trentino i jeśli dojdzie do piątego meczu, w razie konieczności zgodzą się na przesunięcie go o kilka dni – poinformował prezes bełchatowian.

Tym samym upadł pomysł wnoszony przez siatkarzy z Trydentu, którzy pojedynek z Bledem chcieli rozegrać w Trieście.– Składamy szczere podziękowania wszystkim federacjom narodowym i klubom za ich wkład w poszukiwaniu rozwiązania tej trudnej sytuacji. Poza tym chcielibyśmy serdecznie podziękować Polskiemu Związkowi Piłki Siatkowej oraz  PGE Skrze Bełchatów, która wyraziła chęć ponownej organizacji tej imprezy, po tragedii jakiej doświadczyła Polska w ostatni weekend – powiedział po ogłoszeniu decyzji prezydent CEV André Meyer.

Godziny poszczególnych spotkań nie są jeszcze znane – Musimy ustalić je z telewizją – twierdzi Grzegorz Stawinoga, wiceprezes Skry. Bilety, zakupione przez kibiców na 10 i 11 kwietnia nie straciły ważności. Aby uzyskać ewentualny zwrot pieniędzy, należy zwrócić bilety do klubu.

źródło: cev.lu, Gazeta Wyborcza, inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2010-04-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved