Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Dancho Lazarov: Opóźnienie Final Four LM jest dla nas niekorzystne

Dancho Lazarov: Opóźnienie Final Four LM jest dla nas niekorzystne

fot. archiwum

Wiele wskazuje na to, że selekcjoner reprezentacji Polski będzie musiał nieco zmodyfikować swoje plany związane z terminem pierwszego zgrupowania kadry. Jednak podobne problemy mają również inne drużyny narodowe np. Bułgaria.

Bułgarzy rozpoczną zgrupowanie przygotowujące do sezonu reprezentacyjnego już trzeciego maja, jednak może się tak zdarzyć, że niektórzy siatkarze nie będą mogli uczestniczyć w nim od początku, ze względu na udział w rozgrywkach włoskiej Serie A i LM.

Zmiany terminu rozegrania turnieju finałowego Ligi Mistrzów, spowodowane katastrofą „polskiego" samolotu pod Smoleńskiem nie są na rękę reprezentacji Bułgarii, która od trzeciego maja ma zacząć przygotowania do rozgrywek międzynarodowych. – Opóźnienie Final Four Ligi Mistrzów jest dla nas bardzo niekorzystne, bowiem pociągnie za sobą zmiany w terminarzu przygotowań reprezentacji. A przecież musimy jeszcze dać odpocząć zawodnikom po ciężkim sezonie ligowym – tłumaczy prezes bułgarskiej federacji siatkówki, Dancho Lazarov.

Jednak jeśli rozstrzygnięcia w Lidze Mistrzów zapadną na początku maja, to kolejnym problemem dla bułgarskiego zespołu może być np. awans Trento do finału Serie A. Decydujący pojedynek o Scudetto zostanie rozegrany dopiero 9 maja, tak więc Matej Kazijski, Wladimir Nikolov i Svetan Sokolov mogą nie pojawić się na początku zgrupowania. – Dobrze, że w tym roku finały mistrzostw Włoch rozstrzygną się w jednym meczu. W ten sposób Vlado, Matej i Svetan mogliby dołączyć do kadry kilka dni po rozpoczęciu zgrupowania, czyli około 14-15 maja – dodaje Lazarov.Przypomnijmy, że podopieczni Silvano Prandiego znaleźli się w grupie A. Ich przeciwnikami w tegorocznej edycji Ligi Światowej będą narodowe drużyny Korei Południowej, Brazylii oraz Holandii. Pierwsze mecze Bułgarzy rozegrają w dniach 4 – 6 czerwca, a ich rywalem będą mistrzowie świata.

źródło: inf. własna, sportal.bg

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary, Liga Światowa, ligi zagraniczne, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-04-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved