Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Wiesław Popik: Ciężko nam się skoncentrować

Wiesław Popik: Ciężko nam się skoncentrować

- Cały czas mi się wydaje, że my nadal jesteśmy jeszcze gdzieś w tej drodze z Poznania. Ciężko nam się skoncentrować - powiedział trener Budowlanych po zwycięstwie 3:2 z PTPS Piła. - Całe szczęście, że tie-break zaczęliśmy pomyślnie.

Czym PTPS Piła was zaskoczył w pierwszym meczu?

Wiesław Popik:Ten mecz szedł nam w ogóle bardzo ciężko. Założenia taktyczne realizowaliśmy w pierwszym secie, wygrany drugi, wydawało się, że już będzie po meczu… Okazuje się, że w sporcie i z Piłą trzeba walczyć do końca. Właściwie to sami sobie zrobiliśmy pod górę w trzecim secie. Całe szczęście, że tie-break zaczęliśmy pomyślnie.

Co się stało, że pana zespół wyszedł tak zmobilizowany na piątego seta. Kwestia psychiki, były złe na siebie?

Myślę, że to drugie. To jest taka nauczka, zresztą ten trzeci set zawsze taki jest, koncentracja z reguły gdzieś wtedy ucieka. Dziewczyny były złe na siebie, prowadził 2:0 i nagle przestały grać w siatkówkę. Dobrze, że zaskoczyło w tie-breaku, Karolina Kosek obiła dwa razy z lewego skrzydła i gra zaskoczyła.

Z czego wynikała wasza nieporadność w ataku w trzecim i czwartym secie?

Cały czas mi się wydaje, że my nadal jesteśmy jeszcze gdzieś w tej drodze z Poznania. Ciężko nam się skoncentrować. Gramy u siebie, publiczność dopisała i do tego doszło, że prowadziliśmy 2:0. Ten trzeci set wiadomo jaki jest, ale to jeszcze nie był ten zespół. Dopiero w tie-breaku to był ten zespół, który walczył, który nie dał przeciwnikowi oddychać w Poznaniu. Natomiast w trzecim i czwartym secie był jakiś strach, wstrzymywanie ręki i nie graliśmy swojej siatkówki.

W sobotę będzie łatwiej, czy trudniej?

Na pewno z Piłą nie będzie łatwiej. PTPS potrafi dobrze grać w siatkówkę, ma doświadczone dziewczyny, one potrafią punktować. Jeśli zagramy swoją grę, to powinno być dobrze. Jak zagramy tak jak w tie-breaku, albo przynajmniej tak jak w pierwszym secie, to będzie bardzo dobrze.