Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > MEJ: Polacy pokonali Hiszpanów w czwartym dniu kwalifikacji

MEJ: Polacy pokonali Hiszpanów w czwartym dniu kwalifikacji

Podopieczni Grzegorza Rysia w czwartym dniu kwalifikacji do mistrzostw Europy po pięciosetowym pojedynku wygrali z niepokonaną do tej pory młodzieżową reprezentację Hiszpanii. Jest to trzecie zwycięstwo Polaków na turnieju w Czarnogórze.

W związku z tragedią, która miała miejsce w Smoleńsku, mecz poprzedzono minutą ciszy oraz rozegrano bez oprawy muzycznej.

Dwa pierwsze sety spotkania stały pod znakiem licznych błędów hiszpańskich siatkarzy i skutecznej gry Polaków. Problemy młodych zawodników z Półwyspu Iberyjskiego z przyjęciem wzięły się z dobrej dyspozycji rywala na zagrywce. Skuteczna zagrywka plus efektywność w elemencie bloku i obrony pozwoliły Biało-czerwonym wypracować sporą przewagę zarówno w pierwszym, jak i w drugim secie. Obie partie przebiegały zresztą według podobnego schematu: po wypracowaniu przez podopiecznych Grzegorza Rysia sporej przewagi, Hiszpanie próbowali odrabiać straty, ale bezskutecznie. W rezultacie Polacy łatwo wygrali pierwsze dwa pierwsze sety, odpowiednio do 16 i do 10.

W trzecim secie ekipa z południa Europy przebudziła się, zaczęła skutecznie grać blokiem i w ataku, nadając rytm grze. Końcówka trzeciego seta była jednak bardzo zacięta i dopiero dwie skuteczne akcje Hiszpanów w końcówce dały im wygraną 26:24.

W czwartym secie najpierw kontuzji doznał Borja Ruiz, potem uraz wykluczył z gry Mateusza Mikę, jednak to Hiszpania zdołała wygrać tę partię 25:22 i doprowadzić do tie-breaka.

W piątym secie walka trwała do samego końca, jednak dobra postawa Miłosza Hebdy, zdobywcy 31 punktów, okazała się w tej części meczu decydująca. Polacy wygrali 15:13 i całe spotkanie 3:2.

Polska – Hiszpania 3:2
(25:16, 25:10, 24:26, 22:25, 15:13)

Polska: Nożewski (13), Mika (12), Kalembka (10), Hebda (31), Szczurek (3), Ferens (16), Olenderek (libero) oraz Kowalski, Romać, Dryja (3) i Długosz (2)
Hiszpania: Baos (4), Ruiz B. (10), Sanchez, Bugallo (8), Ruiz F. (29), Villena (17), Llabres (libero) oraz Bruque (2), Munoz, Calzon i Sanllehi (2)

Izrael – Norwegia 3:2
(21:25, 27:25, 25:23, 18:25, 15:13)

Włochy – Czarnogóra 3:0
(25:19, 25:17, 25:17)