Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: W Murowanej Goślinie o wszystkim zdecyduje niedziela

II liga K: W Murowanej Goślinie o wszystkim zdecyduje niedziela

W drugim dniu turnieju finałowego II ligi kobiet w Murowanej Goślinie AZS Skawa UE Kraków pokonał w trzech szybkich setach. W drugim spotkaniu gospodynie dość niespodziewanie przegrały po tie-breaku z AZS Politechniką Śląską Gliwice.

Po piątkowych spotkaniach zarówno Szóstka Biłgoraj jak i Piecobiogaz Murowana Goślina mogły w sobotę zapewnić sobie już awans do I ligi. Zespół z Biłgoraja jednak po dość szybkich trzech setach przegrał z AZS UE Kraków. W drugim meczu gospodynie prowadziły już 2:0, jednak dość nieoczekiwanie przegrały całe spotkanie 2:3 z AZS Politechniką Śląską.

Starcie Piecobiogazu miało zresztą niecodzienny przebieg. Faworytki po dwóch znakomitych setach nagle oddały inicjatywę rywalkom, które równie łatwo wygrały trzy kolejne partie. – Niespodzianka? Tak, bo to drużyna z Murowanej Gośliny była faworytem. Dla nas to duży sukces wygrać z takim przeciwnikiem. Zwłaszcza po słabym początku turnieju i po dwóch pierwszych przegranych setach, kiedy Piecobiogaz wręcz nas rozbił atakiem – przyznał trener gliwiczanek Wojciech Czapla.

Rozczarowany przebiegiem meczu był za to szkoleniowiec gospodarza turnieju. – Łatwo wygraliśmy dwa sety i zaczęliśmy grać nonszalancko. Pozwoliliśmy przeciwnikowi na złapanie wiatru w żagle. A później, gdy chcieliśmy wrócić do swojej normalnej gry było już za późno – ocenił Marek Mierzwiński.

Takie rozstrzygnięcia spowodowały, że wszystkie cztery drużyny mają na swoim koncie jedno zwycięstwo i jedną porażkę. Niedzielne mecze zdecydują zatem, które zespoły awansują do I ligi. Piecobiogaz Murowana Goślina zmierzy się z Szóstką Biłgoraj, a AZS UE Kraków zagra z Politechniką Śląską. Zwycięzcy tych spotkań będą jutro cieszyć się z bezpośredniego awansu, przegrani zagrają w turnieju barażowym.

AZS UE Kraków – Szóstka Biłgoraj 3:0
(25:21, 25:9, 25:21)

Piecobiogaz Murowana Goślina – AZS Politechnika Śląska Gliwice 2:3
(25:15, 25:16, 21:25, 19:25, 8:15)

Piecobiogaz: Archangielskaja, Chojnacka, Dutkiewicz, Przerwa, Strządała, Wyrwa, N. Narożna (libero) oraz Szutenberg i Siwek
Politechnika: Pietroczuk, Pastuszko, Turbak, Drwięga, Żółtańska, Pawłowska, Bańska (libero) oraz Cupisz, Mojzyszek i Sołtysiak