Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > CEV ostatecznie odwołała Final Four Ligi Mistrzów w Łodzi

CEV ostatecznie odwołała Final Four Ligi Mistrzów w Łodzi

fot. archiwum

W obliczu tragedii jaka dotarła do kraju spod Smoleńska, w Łodzi obradowała Europejska Federacja Siatkówki, która ostatecznie miała zadecydować, czy odbędzie się Final Four Ligi Mistrzów. Ostatecznie podjęto decyzję, że turniej zostanie odwołany.

Wiele kontrowersji budził Final Four Ligi Mistrzów, który miał się w ten weekend rozpocząć w Łodzi. Na konferencji prasowej, która odbyła się o 14.00 władze Europejskiej Federacji Piłki Siatkowej ostatecznie odwołały turniej. Na dzień dzisiejszy zaplanowano również obrady CEV, w których ustalona zostanie nowa data na rozegranie finałów tych prestiżowych rozgrywek.

Na konferencji prasowej podkreślono, że zgodę na przełożenie turnieju jednogłośnie wyraziły cztery kluby uczestniczące w Final Four Ligi Mistrzów.

Chciałbym wyrazić współczucie wszystkim Polakom z powodu tragedii, jaka ich dziś dotknęła. Decyzja o odwołaniu Final Four Ligi Mistrzów została podjęta ze względu na szacunek, jaki CEV żywi do Polaków. Zdajemy sobie doskonale sprawę, jaka tragedia dziś dotknęła Polskę – powiedział Philip Berben, reprezentujący europejską federację. – Podkreślam, że staraliśmy się znaleźć najlepsze możliwe rozwiązanie. Wszystkie cztery kluby razem z nami stały się znaleźć to rozwiązanie, którego poszukiwania będą jeszcze trwały w dniu dzisiejszym. Spróbujemy znaleźć nowy termin rozgrywania Final Four. Dzisiaj siatkówka zeszła na dalszy plan. Nie było sensu rozgrywać dzisiaj zawodów, gdy wszystkie myśli siatkarzy podążałyby w kierunku Smoleńska.

To bardzo ciężki moment. Chciałem bardzo podziękować CEV, klubom, wszystkim zawodnikom i dziennikarzom. Dla nas, Polaków,to naprawdę straszna tragedia. Byłoby bardzo niestosowne, by dziś grać w siatkówkę. Mamy nadzieję, że znajdziemy jakieś wyjście z tej sytuacji – mówił prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Mirosław Przedpełski.Przede wszystkim chciałbym podziękować europejskiej federacji za to stanowisko. To podstawa, ze wypracowaliśmy ten kompromis z udziałem wszystkich klubów – zaznaczył prezes PGE Skry Bełchatów, Konrad Piechocki.Chciałem jeszcze powiedzieć, że po konsultacji ze sponsorem nasze stanowisko jako klubu było takie, by bez względu na to, jaka decyzja zapadnie, Skra Bełchatów w tym turnieju by nie zagrała.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2010-04-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved