Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Suwalczanie bliżej pozostania w I lidze mężczyzn

Suwalczanie bliżej pozostania w I lidze mężczyzn

Siatkarze Ślepska Suwałki wygrywając 3:1 z Morzem Bałtykiem Szczecin zrobili w piątek pierwszy krok na drodze do utrzymania się w I lidze. W sobotę w Suwałkach oba zespoły spotkają się ponownie. Za tydzień rywalizacja przenosi się nad Bałtyk.

Jak się spodziewaliśmy był to ciężki mecz – mówił Adam Aleksandrowicz, trener Ślepska. – Szczecinianie zagrali dobrze zagrywką, my natomiast słabiej zarówno serwisem jak i blokiem. Rywal postawił rudne warunki, ale na szczęście w decydujących momentach chłopcy zdołali się zmobilizować i w rywalizacji do trzech wygranych to my prowadzimy 1:0.

Po pierwszym secie pewnie wgranym przez Ślepsk wydawało się, że mecz zakończy się szybkim 3:0. Nic podobnego. W drugiej partii gospodarze zaczęli popełniać błędy, fatalnie serwowali, a goście wstrzelili się zagrywką siejąc spustoszenie w szeregach Ślepska. Zamiast oczekiwanego 2:0 zrobiło się 1:1. Trzecia partia to walka punkt za punkt do stanu 19:19. W tym momencie gospodarze zdobyli trzy punkty nie tracąc żadnego. I kiedy wydawało się, że jest już po secie, goście doprowadzili do remisu 24:24, a następnie 25:25. Końcówka należała jednak do Ślepska, który wygrał seta 26:24. W czwartym i jak się okazało ostatnim secie od stanu 5:5 suwalczanie zdobyli kilku punktową przewagę, którą spokojnie "dowieźli" do końca. Ostatni w tym meczu punkt suwalczanie zdobyli po zagrywce w siatkę zawodnika gości.

Potencjalnymi rywalami suwalczan (lub szczecinian) w turnieju barażowym o I ligę będą dwa zespoły z czwórki II ligowców, które dziś rozpoczęły finałowy turniej play-off. Pierwsza dwójka z tego turnieju awansuje do I ligi, a trzecia i czwarta drużyna zagra w turnieju z udziałem zwycięzców z I ligowych play-out: pomiędzy Ślepskiem i Morzem Bałtykiem oraz Energetykiem Jaworzno i Pronarem Parkietem Hajnówka.

W piątkowych meczach II ligowców Pekpol Ostrołęka pokonał 3:0 (20, 21, 17) Sudety Kamienna Góra, a MKS MOS Będzin również 3:0 (18, 20, 24) wygrał z AZS UAM Poznań. W sobotę Pekpol gar z MKS MOS, a Sudety z AZS UAM. Zakoszenie turnieju II ligowców w niedzielę.