Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Piotr Poskrobko: Wierzę, że wykorzystamy swoją szansę

Piotr Poskrobko: Wierzę, że wykorzystamy swoją szansę

fot. archiwum

O pozostanie na zapleczu PlusLigi rywalizować będą w jednej parze zespoły Ślepska Suwałki i Morza Szczecin. Suwalczanie byli rewelacją rundy rewanżowej, ale do play-off zabrakło im punktu. - Szkoda straconej szansy ale mamy kolejną, wierzę, że ją wykorzystamy - mówi drugi trener Ślepska Piotr Poskrobko.

Na półmetku rozgrywek Ślepsk pozostawał czerwoną latarnią I ligi mężczyzn. Tymczasem w rundzie rewanżowej suwalczanie stali się prawdziwą rewelacją przegrywając tylko cztery spotkania.

Piotr Poskorobko:Faktycznie zespół "odpalił" dopiero w rundzie rewanżowej. Jest mi trochę niezręcznie mówić o tym co było przed moim przyjściem do Ślepska. Sądzę, że dla zawodników gra na zapleczu PlusLigi była i jest w dalszym ciągu dużym wyzwaniem. Większość z tych chłopaków grała w II lidze i normalne jest, że potrzebowali czasu żeby się zaaklimatyzować i dostosować do nowych warunków. Wiem, że były również kontuzje w drużynie – rozgrywający Jacek Malczewski, libero – Tomasz Knasiecki – to według mnie również odbiło się w jakiś sposób na grze. Myślę, że takim momentem przełomowym był mecz z Fartem w Kielcach w którym chłopaki uwierzyli w siebie, we własne możliwości i później grali z meczu na mecz coraz lepiej.

Do play-off zabrakło tylko jednego punktu. Nie jest panu szkoda wykonanej przez przez drużynę i sztab szkoleniowy pracy?Co do zwrotu "sztab szkoleniowy" to lekka przesada. Sztab szkoleniowy to może mieć Skra Bełchatów, a ja z Adamem Aleksandrowiczem jeszcze do niedawna próbowaliśmy odbijać piłkę w różnych klubach. Teraz stajemy przed zupełnie nowym zadaniem jakim jest praca trenerska. Wracając do pytania to rzeczywiście trochę szkoda straconej szansy, ale mamy jeszcze kolejną i wierzę, że ją wykorzystamy. Zgubionych punktów mieliśmy sporo, ale podobnie było w przypadku innych zespołów.

Awans można było zapewnić sobie samodzielnie wygrywając za trzy punkty na własnym terenie z Morzem?

Oczywiście, że można było samodzielnie zadbać o awans i należało to zrobić, a nie oglądać się na innych. Teraz rozpoczynamy grę w play-outach i na tym się koncentrujemy.

Waszym przeciwnikiem w play-out będzie właśnie Morze. Ostatnie wyniki, a także wieści o kłopotach rywala nadchodzące ze Szczecina powodują, że jesteście faworytami tej rywalizacji. Ale jak pokazują rezultaty spotkań przeprawy z klubem z Pomorza mieliście bardzo trudne.

Nie wybieraliśmy sobie przeciwnika do gier barażowych. Do każdego podchodziliśmy skoncentrowani i z chęcią zwycięstwa. Teraz będziemy grać z Morzem Szczecin, nie patrzymy na problemy rywala i tym bardziej nie lekceważymy go. W tym momencie wyniki z rundy zasadniczej nie mają znaczenia, rozpoczynamy nową grę.

Szalenie ważne dla losów rywalizacji z Morzem będą dwa pierwsze mecze, które rozgrywacie przed własną publicznością. Atut własnej hali w play-out będzie miał jakieś znaczenie?

Myślę, że tzw. atut własnej sali ma w przypadku obu drużyn duże znaczenie. Zarówno my jak i Szczecin gramy zdecydowanie lepiej na własnym parkiecie. Bardzo ważne są pierwsze mecze. Dwa zwycięstwa stawiają zespoły w komfortowej sytuacji. Zdajemy sobie sprawę z tego, że nawet w przypadku dwóch zwycięstw o trzecie będzie niezwykle ciężko.

Jak przygotowywaliście się do play-out i jak zagracie, aby pokonać rywala?

Przygotowywaliśmy się podobnie jak dotychczas, a jak grać żeby wygrać – skutecznie.

W każdym meczu, którego stawką jest walka o baraże jest sporo nerwowości. Czy losy tej play-outu w tej parze rozstrzygną się w trzech meczach, czy też decydujący pojedynek rozegracie w Suwałkach?

Zapewne czekają nas bardzo nerwowe mecze. Ciężko powiedzieć czy losy play-outu rozstrzygną się w trzech meczach. Oczywiście bardzo bym chciał zakończyć grę w trzech spotkaniach na naszą korzyść. Myślę, że duże znaczenie będzie miał czynnik psychologiczny. Kto szybciej opanuje nerwy, ten będzie miał łatwiej.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-04-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved