Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Konferencja prasowa przed Final Four Ligi Mistrzów

Konferencja prasowa przed Final Four Ligi Mistrzów

fot. archiwum

W łódzkim hotelu Focus odbyła się konferencja prasowa z udziałem kapitanów i trenerów finalistów Ligi Mistrzów. Wszyscy wyrazili wielkie zadowolenie, ze znaleźli się w tak doborowym towarzystwie. Wszyscy, z wyjątkiem... Jacka Nawrockiego, trenera Skry.

Spodziewam się tutaj wielkiej siatkówki, czterech bardzo dobrych meczów – powiedział kapitan Trentino, Matej Kazijski. Obrońcy tytułu przyjechali do Łodzi osłabieni brakiem rozgrywającego Raphaela.Mam nadzieję, że uda nam się powtórzyć wyczyn sprzed roku z Pragi i wygrać ten turniej – twierdzi Kazjiski. Trener Trentino, Radostin Stojczew wyraził zadowolenie, że znaleźli się w tak doborowym gronie. – Jesteśmy przygotowani, żeby podjąć walkę. Spodziewam się jednak, ze będzie nam bardzo trudno obronić tytuł najlepszej drużyny w Europie. Zrobimy jednak wszystko, żeby tego dokonać – mówił Stojczew.

Największą niespodzianką jest udział w finale słoweńskiej drużyny. – Zgadza się, jesteśmy największą niespodzianką tych finałów. Mimo to mam nadzieję, że zagramy tak dobrze jak dotychczas w tym sezonie w meczach, dzięki którym się tu znaleźliśmy – zapewniał Andrej Flajs, kapitan ACH Volley Bled. – W półfinale zagramy z najlepszą drużyną klubową na świecie. Zamierzamy jednak dalej bawić się siatkówką tak, jak robiliśmy to do tej pory.

Nasza obecność tu jest podsumowaniem pewnego okresu nauki, jaki przechodzimy – stwierdził kanadyjski szkoleniowiec ACH Volley Bled Glenn Hoag. – Mój zespół uczy się siatkówki z każdym meczem, każdą piłką, i dostać się do tego turnieju nie było łatwo. Cieszymy się jednak siatkówką i robimy coraz większe postępy.Cieszę się, że mogliśmy przyjechać do Polski, znaleźliśmy się w gronie czterech najlepszych drużyn w Europie – stwierdził kapitan Dynamo Moskwa, Siergiej Grankin.Zdajemy sobie sprawę, że siatkówka w Polsce jest bardzo popularna. Przyjechaliśmy tu po zwycięstwo – dodał rosyjski rozgrywający. – To prawda, znaleźliśmy się w kraju, w którym siatkówka jest naprawdę ważna – zgodził się ze swoim zawodnikiem trener moskiewskiego zespołu, Jurij Czerednik.Cały turniej finałowy to będzie jeden wielki siatkarski show. Życzę tym wspaniałym kibicom, by zobaczyli tu bardzo dużo tej naprawdę dobrej siatkówki, na najwyższym poziomie.

Jurij Czerednik objął zespół Dynama w kryzysowym momencie dla zespołu. – Jeśli chodzi o zmiany, jakie wprowadziłem, to tych graczy nie można juz nauczyć techniki czy taktyki, oni to wszystko wiedzą. Najważniejszy był aspekt psychologiczny, chodziło o to, by ten zespół ponownie stał się kolektywem. To mi się udało i teraz Dynamo stanowi prawdziwą drużynę.

Nasza drużyna na pewno podejmie walkę, będziemy zdeterminowani. Mam nadzieję, że każdy mecz przyniesie kibicom to czego oczekują czyli wspaniałe widowisko – mówił kapitan Skry Bełchatów, Mariusz Wlazły.Powiem przekornie trochę, wszyscy są szczęśliwi, że się tu znaleźli, a ja taki szczęśliwy nie jestem – zaczął trener Skry, Jacek Nawrocki.Szczerze mówiąc wybrałbym sobie innych przeciwników niż tych, których tutaj widzę. Tak na poważnie – staraliśmy się przygotować do tego turnieju jak najlepiej, tak, by pokazać to, co mamy najlepszego. Zrobimy wszystko, żeby dobrze zaprezentować nasz zespół, żeby dobrze zagrać i żeby usatysfakcjonować naszą publiczność.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-04-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved