Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Turniej Mistrzów Grup w Będzinie – 1. dzień

II liga M: Turniej Mistrzów Grup w Będzinie – 1. dzień

W pierwszym dniu Turnieju Mistrzów Grup II ligi mężczyzn rozegrano dwa spotkania. W pierwszym gospodarz zawodów, MKS MOS Będzin pokonał 3:0 AZS UAM Poznań, w drugim zaś Pekpol Ostrołęka w takim samym stosunku Sudety Kamienna Góra.

W pierwszym secie meczu z udziałem gospodarzy już na samym początku lekką przewagę objął Będzin. Goście  jednak szybko wyrównali, głównie dzięki bardzo dobrze spisującym się w ataku Łukaszowi Grabowskiemu i Wojciechowi Janasie. Od stanu 14:14 MKS MOS zdobył kilka punktów z rzędu, kończąc piłki na środku siatki oraz dzięki skutecznej grze w bloku Bartosza Dzierżanowskiego i Arkadiusza Świechowskiego (22:16). Ostatecznie MKS wygrał pierwszego seta do 18.

W kolejnej partii sytuacja była bardzo podobna  ale akademicy tym razem nie pozwolili sobie na większą ucieczkę rywala. Wynik oscylował w okolicach remisu do stanu 19:19, potem punkty zdobywali głównie gospodarze po szybkich i skutecznych akcjach Zborowskiego i Dzierżanowskiego. Punkt z zagrywki dorzucił jeszcze Damian Miller i było już 2:0 w setach.

Trzeci set dobrze zaczęli goście, bo prowadzili nawet  trzema punktami (5:8), Przyczyną tego były jednak błędy będzinian, którzy połowę z tych punktów oddali rywalowi bez walki. Przerwa na wniosek trenera Rafała Legienia pomogła jego zawodnikom, którzy szybko zaczęli odrabiać straty (10:10). W dalszej części seta gra była bardzo wyrównana, ale jej tempo nie było już tak wysokie. Oba zespoły popełniały więcej błędów, a akcje częściej musiały być kończone po kilku atakach. W końcówce więcej zimnej krwi zachował MKS MOS i wygrał na przewagi ostatniego seta 26:24.

MKS MOS Interpromex Będzin – AZS UAM Poznań 3:0
(25:18, 25:20, 26:24)

Składy zepołów:
MKS MOS Będzin: Kantor (13), Miller (11), Syguła (1),Dzierżanowski (12),  Zborowski (12), Świechowski (9), Potera (libero) oraz Mędrzyk, Kasparek i Łapuszyński
AZS UAM Poznań: Obuchowicz (1), Grabowski (13), Skrok (1), Lisiecki (11),  Janas (11), Kucharski (2), Śmietana (libero) oraz Karolkiewicz (3), Radomski (1), Adam Borek

W drugim spotkaniu Pekpol Ostrołęka zmierzyła się Sudetami Kamienna Góra. E tym meczu od początku trwała zacięta walka, a najbardziej widoczny był ten najwyższy na boisku Maciej Zając, który już na początku pierwszej partii zablokował rywala z Ostrołęki. Do połowy seta wynik był wyrównany, potem kapitan Pekpolu, Paweł Pietkiewicz zaserwował dwa asy, a następnie skutecznie kierował piłkę w boisko rywala w ataku. przez co jego drużyna uzyskała wysoką, pięciopunktową przewagę (18:13). Do zwycięstwa w secie wystarczyło już tylko grać punkt za punkt. Set zakończył się wygraną Pekpolu 25:20.

W drugim secie nadal minimalną przewagę mieli siatkarze z Ostrołęki, którzy w końcówce zwiększyli swoją zaliczkę punktową do czterech punktów (21:17). Pierwsze skrzypce w Pekpolu grali Pietkiewicz oraz Dominik Zalewski, którzy doprowadzili do zwycięstwa i w tym secie.

W kolejnej odsłonie Pekpol od początku nadawał ton gry i dosyć szybko uzyskał prowadzenie 15:10. Siatkarze z Ostrołęki bardzo dużo punktów zdobywali przez błędy w ataku rywali po przeciwnej stronie siatki. Było główną przyczyną  wysokiej porażki zawodników z Kamiennej Góry w tym secie 17:25.

MKS Sudety Kamienna Góra – Pekpol Ostrołęka 0:3
(20:25, 21:25, 17:25)

Sudety Kamienna Góra: Kurpiel (5), Zając (18), Kwapisiewicz (2), Ciesielski (7),  Pizuński (4), Leński (1), Wierzbicki (libero) oraz Jerzyk, Gądek (1)
Pekpol Ostrołęka: Pietkiewicz (3), Zalewski (19), Rutecki (4), Pietkiewicz (25), Lenc (3), Szczygielski (10), Kaniowski (libero) oraz Maron (7), Białek