Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Dwumecze w Międzyrzeczu i Gorzowie

I liga M: Dwumecze w Międzyrzeczu i Gorzowie

fot. archiwum

Zespoły, które zajęły miejsca 5-8 zapewniły sobie bezpieczne utrzymanie w lidze. W pierwszym etapie rywalizacji Orzeł Międzyrzecz zmierzy się z AZS Nysa natomiast GTPS Gorzów z BBTS Bielsko Biała. Mecze odbędą się w sobotę i niedzielę.

Zespoły, które zajęły miejsca od piątego do ósmego utrzymanie w lidze mają już zapewnione, więc mecze pomiędzy tymi drużynami stają się tylko formalnością, którą dopełniają dwa zwycięstwa. Siatkarze zagrają w sobotę i niedzielę, a  mecze odbędą się w mieście, z którego klub zajął wyższe miejsce w tabeli – czyli w Międzyrzeczu oraz Gorzowie.

Orzeł jako piąty zespół po początkowym etapie rozgrywek będzie gościł AZS Nysa. O ile międzyrzeczanie spadkiem zagrożeni nie byli nawet przez chwilę, o tyle akademicy uciekli spod noża i dzięki wygranej 3:2 nad Fartem Kielce w ostatniej kolejce wyprzedzili o jeden punkt Ślepsk Suwałki. AZS sezon rozpoczął w fatalnym stylu i w pierwszym meczu poległ właśnie w Międzyrzeczu 0:3. Był to dopiero początek serii porażek, jaka czekała nysan. Druga runda w wykonaniu opolskich siatkarzy okazała się zdecydowanie lepsza. Na inaugurację rundy rewanżowej AZS wygrał na własnym parkiecie 3:1 z Orłem i rozpoczął lepszą passę.

Równolegle do rywalizacji w Międzyrzeczu odbędą się mecze pomiędzy GTPS Gorzów a BBTS Bielsko-Biała. Zespoły zajęły po rundzie zasadniczej kolejno szóste i siódme miejsce. Gorzowianie zdobyli trzy punktów więcej od podopiecznych Przemysława Michalczyka. W pierwszym spotkaniu tych zespołów górowali bielszczanie, którzy wygrali 3:1. Dużo emocji było natomiast w meczu rewanżowym na ziemi lubuskiej, ponieważ GTPS wygrał wówczas tylko 3:2.Dotychczasowy stan rywalizacji w przypadku Orła i AZS oraz GTPS-u i BBTS-u jest remisowy. Faworyta jak zwykle może sugerować ogólna klasyfikacja, ale na obecnym etapie rozgrywek nie ma ona wielkiego znaczenia – tym bardziej, że zespoły już zapewniły sobie miejsce w lidze w przyszłym sezonie. Na szczęście w sporcie walka toczy się również o prestiż, a przecież żaden mężczyzna łatwo porażki nie zniesie.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-04-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved