Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Zapowiedź turnieju finałowego w Będzinie

II liga M: Zapowiedź turnieju finałowego w Będzinie

fot. archiwum

MKS MOS Będzin, AZS UAM Poznań, Sudety Kamienna Góra i Pekpol Ostrołęka to cztery najlepsze drużyny II ligi mężczyzn tego sezonu. Od piątku do niedzieli rywalizować będą w Będzinie o dwa miejsca w I lidze. Przed turniejem ciężko wskazywać faworytów.

Każdy z czterech finalistów przez cały sezon rywalizował w innej grupie i po rozgrywkach play-off okazał się w niej najlepszy. MKS MOS Będzin oraz Pekpol Ostrołęka triumfowały również w rundzie zasadniczej, zespoły z Kamiennej Góry i Poznania wygrały play-off atakując z dalszych pozycji w tabeli. Teraz od piątku do niedzieli rywalizować będą w Będzinie o awans do I ligi mężczyzn. Dwa najlepsze zespoły uzyskają promocję automatycznie, pozostałe dwa zagrają w turnieju barażowym z dwoma drużynami z wyższej klasy rozgrywkowej.

Gospodarze turnieju to ubiegłoroczny spadkowicz z I ligi. Siatkarze Rafała Legienia staną więc przed szansą powrotu do I ligi, i co nie jest do przecenienia, zagrają przed własną publicznością. MKS MOS do rywalizacji przygotowuje się już od poniedziałku. – Najpierw czeka nas odnowa, a później już tylko treningi przed najważniejszym starciem. Będziemy mieli trochę krótsze święta – zapowiadał szkoleniowiec będzinian. Rafał Legień, który jeszcze nie tak dawno występował na parkietach ekstraklasy zapowiedział, że jeśli jego zespół wywalczy awans, wejdzie na ostatnie piłki w niedzielnym meczu.

W pierwszym spotkaniu rywalami będzinian będą siatkarze AZS UAM Poznań. Podopieczni Damiana Lisieckiego przed sezonem zakładali miejsce w pierwszej czwórce grupy I, okazało się jednak, że dzięki dobrej grze w play-off awansowali do turnieju finałowego. – Powtarzam chłopakom, żeby się "nie spinali". Mają po prostu grać najlepiej, jak potrafią – mówi ich grający trener. Według mnie wszystkie drużyny są w naszym zasięgu – ocenia grający trener poznaniaków Damian Lisiecki cytowany przez wielkopolskisport.pl. – Najgroźniejsi wydają się być gospodarze. To zgrany i wszechstronny zespół. Mieli przebłyski w Pucharze Polski, w którym wyeliminowali AZS Częstochowa. Ale są młodzi i nie wiadomo, jak sobie poradzą, gdy się ich przyciśnie – dodaje szkoleniowiec AZS UAM. – Nasza grupa była bardzo wyrównana. Nie mogę jednak powiedzieć, że najlepsza. Rywale też mają swoje aspiracje. Jak zajmiemy trzecie lub czwarte miejsce, to zrobimy wszystko, by dostać się do I ligi poprzez turniej barażowy.Również zespół Sudetów Kamienna Góra po rundzie zasadniczej nie zajmował pierwszego miejsca w tabeli. Siatkarze z południa Polski w play-off okazali się jednak lepsi od rezerw Skry Bełchatów, które w finałowej rywalizacji pokonali w czterech spotkaniach. Podopieczni trenera Sławomira Skotarczaka będą w Będzinie chyba najbardziej niedocenianym zespołem. Chociaż nikt na nich nie stawia, są w stanie sprawić niespodziankę i pokonać rywali. W tym turnieju awansować można nawet z jedną wygraną, można również zając trzecie miejsce mając na koncie dwa zwycięstwa. Kamiennogórzanie są jego największa niewiadomą. Jej najlepszym i najskuteczniejszym graczem wydaje się być mierzący 206 centymetrów Marcin Zając i od postawy tego zawodnika będzie wiele zależało. Należy przypomnieć że zawodnik ten był powoływany na konsultacje kadry, gdy prowadził ją jeszcze Raul Lozano.

Czwartym finalistą, który wystąpi w Będzinie, jest zespół Pekpolu Ostrołęka. Podopieczni Andrzeja Dudźca mają najmłodszy zespół w całej stawce, najstarszy zawodnik Pekpolu, Dominik Zalewski, w maju skończy 28 lat. – Z pewnością faworytem turnieju będzie drużyna z Będzina, a o pozostałych dwóch zespołach nie mogę zbyt wiele powiedzieć, bo nie widziałem ich w akcji. Myślę, że najważniejsza będzie dyspozycja dnia i o drugie miejsce będziemy wstanie powalczyć – uważa trener Pekpolu.

O faworytach będzie więc można mówić dopiero po pierwszym dniu turnieju. Jednak mając w pamięci podobny turniej w ubiegłym roku, w którym sprawa awansu rozstrzygała się dopiero w ostatnich meczach, również w Będzinie nie powinno zabraknąć emocji.

Zobacz również:
Terminarz turnieju finałowego II ligi mężczyzn w Będzinie

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-04-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved