Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Krytyczna sytuacja w europejskiej siatkówce plażowej

Krytyczna sytuacja w europejskiej siatkówce plażowej

fot. archiwum

W ubiegłym tygodniu w Cannes Komitet Wykonawczy CEV obradował o bardzo trudnej sytuacji europejskiej siatkówki plażowej. Kryzys spowodowała firma GSM, która nie wywiązało się z wielu umów. Może mieć to wpływ na rozgrywki w nadchodzącym sezonie.

GSM (Global Sports Marketing), która od kilku lat organizowała europejskie turnieje siatkówki plażowej nie jest w stanie wypełnić swoich zobowiązań wobec zawodników, federacji narodowych, a także CEV. – Mimo wielu prób dojścia do porozumienia musimy stwierdzić, że GSM nie wywiązuje się ze swoich obowiązków uzgodnionych z nami. Chcemy jasno powiedzieć, że GSM nie spełnia warunków CEV – mówił André Meyer, prezydent CEV.

Powodem kryzysu są niewypłacone od lipca 2009 roku nagrody wywalczone przez zawodników. Mimo ponagleń wciąż nie ma jeszcze dopiętego terminarza rozgrywek na rok 2010. W tym sezonie miały się odbyć trzy turnieje mistrzowskie oraz turniej finałowy w Soczi. Z żadnym z organizatorów z wyjątkiem federacji rosyjskiej GSM nie dopięła jeszcze spraw organizacyjnych. Ponadto GSM wciąż zalega z płatnościami dla federacji narodowych i CEV za lata 2008 i 2009.

Ta krytyczna sytuacja, z której działacze CEV nie widzą wyjścia, została zgłoszona do europejskiego Trybunału Arbitrażowego do Spraw Sportu. CEV zapewne zerwie współpracę z GSM, jednak obraz europejskiej siatkówki plażowej już uległ wyraźnemu pogorszeniu. Ucierpiała reputacja CEV w oczach narodowych federacji i samych zawodników.źródło: CEV, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-04-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved