Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Kocik kosi kasę w Katarze

Kocik kosi kasę w Katarze

fot. archiwum

Jeśli polski siatkarz odchodzi z rodzimej ekstraklasy, to najczęściej do najsilniejszych lig europejskich - włoskiej lub rosyjskiej. Przyjmujący Jadaru Radom Marcin Kocik wybrał kompletnie nietypowy kierunek - Katar.

Po rozegranych w Katarze klubowych mistrzostwach świata szejkowie arabscy chcieli dać każde pieniądze za Bartosza Kurka ze Skry, ale młody gwiazdor wolał pozostać w Polsce. Marcin Kocik nie miał oporów.

To był trochę przypadek. Tłumaczę wszystkim, że nie pojechałem przecież do jakiegoś niecywilizowanego kraju – wyjaśnia gracz, który ma w dorobku sukcesy z reprezentacją Polski juniorów i powołanie do szerokiej kadry na Ligę Światową za kadencji Raula Lozano.

Marcin Kocik nie ukrywa, że to nie wysoki poziom katarskiej ligi zachęcił go do wyjazdu. – Nie jest to na pewno awans sportowy, ale nie narzekam finansowo – przyznaje siatkarz klubu Al-Ahli Doha. – Zarabiam dużo lepiej niż w Polsce. Katar to bardzo bogate państwo.Rodzina – żona Anna, córka Oliwia i syn Antek – też nie narzeka. Egzotyczny pobyt pozwolił obejrzeć trochę innego świata. Najbliżsi odwiedzili Marcina podczas polskiej zimy, gdy w Katarze było ponad 30 stopni ciepła.

Piątki są tu wolne, więc jest wtedy czas na oderwanie się od mieszkania w hotelowym apartamencie i zwiedzanie – opowiada Kocik. – Byliśmy w ciekawych miejscach, na pięknych plażach, pływaliśmy po Zatoce Perskiej, jeździłem quadem po wydmach, poznałem wielu życzliwych ludzi.

W ekstraklasie Kataru gra tylko 6 drużyn, trybuny świecą pustkami, a sezon kończy się w maju. Na razie Kocik wpadł na chwilę do Polski, żeby wyleczyć kontuzję kostki. Ma nadzieję dołączyć do kolegów w Dausze na końcówkę rozgrywek i rozgrywany jeszcze później puchar kraju.

Co po sezonie? Jeszcze nie wiem, bo to zależy od oceny naszej gry. Co roku każdy klub przechodzi weryfikację wyników. Ale nie mam nic przeciwko pozostaniu w Katarze – zapewnia siatkarz.

*Autorem tekstu jest Marek Żochowski (Super Express)

źródło: Super Express

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-04-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved