Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Czekają na konkrety

II liga K: Czekają na konkrety

fot. archiwum

Siatkarki WSH Płomień Sosnowiec zakończyły już zmagania w drugiej lidze i obecnie przechodzą okres roztrenowania. Mimo kilku miesięcy przerwy przed następnym sezonem klub musi myśleć o swojej przyszłości.

Już w najbliższym czasie mają zapaść decyzje w sprawie sponsorów i ostatecznego składu drużyny. Jak na razie zespół rozgrywa sparingi i wewnętrzne gierki. Do oficjalnego końca sezonu pozostało niewiele. – Dziewczyny mają kontrakty do końca kwietnia. Od pierwszego maja będą wolnymi zawodniczkami, chociaż teraz mają wolną rękę na zmianę barw. Kilka z nich ma propozycje i możliwe, że skorzysta z innych opcji niż Płomień – mówi trener Piotr Augustyn.

O tym, kto zostanie w zespole na kolejny rok trudno powiedzieć. Wszystko zależy od stanu klubowej kasy. – Czekamy na rozmowy z dotychczasowymi sponsorami. Jesteśmy umówieni na przyszły tydzień. Wtedy powinny zapaść jakieś decyzje i mini plan na przyszłość. Bez zabezpieczenia finansowego nie ma mowy o jakichkolwiek transferach czy rozmowach z obecnymi zawodniczkami. Co niby moglibyśmy im zaoferować? – pyta retorycznie Augustyn.

Szkoleniowiec przyznaje, że jeżeli klub przedłuży umowy sponsorskie z obecnymi firmami i instytucjami, to skład może znacząco się zmienić. – Nie ukrywam, że niektóre siatkarki nie pokazały tego, na co je stać i nie sprostały pokładanym w nich nadziei. Tajemnicą nie jest również, że poszukujemy środkowej, przyjmującej z prawdziwego zdarzenia i libero. Na tych pozycjach musimy się wzmocnić i to dobrze. Mam na oku kilka zawodniczek, z niektórymi już rozmawiałem i wiem, że są chętne reprezentować Płomień, ale wszystko w swoim czasie – wyznaje szkoleniowiec. – Oczywiście znajdzie się w składzie miejsce dla naszych wychowanków. Juniorki kończą teraz szkołę i jedne z nich pójdą w Polskę na studia, inne do pracy, a jeszcze inne zostaną i będą chciały grać z nami. Wszystko będzie się krystalizować w najbliższych tygodniach – dodaje.źródło: sosnowiec.info.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-04-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved