Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Tadeusz Wcześny: Wierzyłem w dziewczyny z Sandecji

Tadeusz Wcześny: Wierzyłem w dziewczyny z Sandecji

fot. archiwum

Po dwóch latach nieobecności do II ligi kobiet wracają siatkarki Sandecji Nowy Sącz. Marzeniem jest, by zadomowić się na dłużej, bo sportowo nas na to stać, gorzej z finansami. Sukcesem będzie utrzymać obecny stan - mówi trener Tadeusz Wcześny.

Sandecja wygrała silnie obsadzony turniej, w którym pokonała Skrę Bełchatów, AZS UW Warszawa i KS Zielone Wzgórza Murowana Goślina. – Ja w dziewczyny wierzyłem. Mieliśmy zupełnie przemeblowany skład w porównaniu do roku poprzedniego. Może nie słabszy, ale inny. Odeszły cztery zawodniczki. W tym roku przeciwniczki były rzeczywiście silne, ale zagraliśmy bardzo dobre zawody i szczęście nam sprzyjało – opowiada trener nowosądeczanek, Tadeusz Wcześny.Najlepszą ekipa moim zdaniem był warszawski AZS. Przegrał drugie miejsce w turnieju ze Skrą Bełchatów, ale był wycieńczony po meczu z nami. Wygraliśmy w tie-breaku, a cały mecz trwał dwie godziny. AZS na walkę o baraż nie miał już siły.

II liga to nowe wyzwania, to także konieczność wzmocnienia składu. – Każdy awans wymusza zmiany. Niektóre dziewczyny zdają maturę, nie wiadomo, czy będą grać dalej. Na wielkie transfery nas nie stać, chcielibyśmy utrzymać to, co mamy – twierdzi trener beniaminka. – Od 1998 roku awansowaliśmy już czwarty raz. W 1998, 2001, 2005 i teraz. Marzeniem jest, by zadomowić się na dłużej, bo sportowo nas na to stać, gorzej z finansami. Sukcesem będzie utrzymać obecny stan.

Cały wywiad Rafała Kamieńskiego dostępny w Gazecie Krakowskiejźródło: Gazeta Krakowska, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet, ligi wojewódzkie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-04-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved