Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Siatkarki MCKiS Jaworzno powróciły do II ligi

Siatkarki MCKiS Jaworzno powróciły do II ligi

fot. archiwum

To, czego nie udało się dokonać niepokonanym w sezonie 2009/2010 siatkarzom z Jaworzna nadrobiły z nawiązką ich koleżanki - znakomicie zagrały w finałowym turnieju w Rzeszowie i z kompletem zwycięstw awansowały do II ligi kobiet.

W pierwszym dniu jaworznianki spotkały się z mocnym, faworyzowanym zespołem RKS Bolesław Rzeszów. Gospodynie to zespół o bardzo dobrych warunkach fizycznych, mający w składzie zawodniczki o wzroście 187cm, 185cm – grający znakomicie blokiem, zagrywką oraz dysponujący silnym atakiem. Początek meczu był bardzo wyrównany, jednak po kilku nie skończonych atakach Magdaleny Zawiślak, przy stanie 11:16 trener Łoziński dokonał podwójnej zmiany: za Karolinę Kuryło i Monikę Pielecką weszły Justyna Kamińska i Anna Łozińska. Zmiany te spowodowały, że gra się wyrównała – gospodynie prowadziły tylko 18:15 oraz 19:17. Jednak rzeszowianki niesione głośnym dopingiem swoich kibiców nie dawały za wygraną – silnie atakowały, ryzykowały zagrywką i to one wygrały pierwszego seta 25:18. Druga partia to znowu walka obydwu drużyn o każdą piłkę. Na przemian zdobywały punkty to jaworznianki, to zawodniczki z Rzeszowa.

W końcu to podopieczne Mariusza Łozińskiego uzyskały przewagę 16:14 oraz 19:17. Niestety podobnie jak w pierwszej partii końcówka należała do gospodyń. Dwukrotnie została zablokowana Katarzyna Stolarczyk, źle przyjęła zagrywkę dobrze grająca do tej pory libero Olga Samul. Rzeszowianki objęły prowadzenie 21:19 i wygrały tego seta 25:20. Mimo niekorzystnego wyniku jaworznianki z animuszem i wolą walki rozpoczęły trzecią odsłonę. W sezonie zasadniczym nie raz wygrywały spotkania przegrywając 0:2 w setach. Szybko objęły prowadzenie 10:5, 18:13 oraz 21:16. Tej przewagi nie dały sobie już odebrać i wygrały tego seta 25:22. Czwarta partia to popis jaworznickiego zespołu. Znakomicie prowadziła grę kapitan zespołu Karolina Kuryło, nieprawdopodobne piłki broniła Olga Samul, w końcu nie do zatrzymania w ataku były Monika Pielecka i Magdalena Zawiślak. W efekcie wygrana 25:10. Piąty, decydujący set zaczął się źle dla zawodniczek MCKiS Jaworzno. Gospodynie uzyskały przewagę 6:3 oraz 8:4. I po raz kolejny jaworznianki nie poddały się. Sygnał do boju dała asem serwisowym Izabela Knapik. Następnie dwa punkty blokiem zdobyły Joanna Borończyk i Monika Pielecka. Po kilku następnych akcjach to jaworznianki prowadziły 12:10. Po przerwie, o którą poprosił trener zawodniczek z Rzeszowa, dwa punkty zdobyły gospodynie i na tablicy pojawił się wynik 12:12. Najważniejsze piłki tego meczu należały jednak do jaworznianek. Dwa ostatnie punkty zdobyła nie do zatrzymania w ataku Magdalena Zawiślak. Ostatecznie siatkarki MCKiS wygrały tego seta 15:13, cały mecz 3:2 i to one odtańczyły na parkiecie taniec radości.

W drugim dniu turnieju siatkarki MCKiS spotkały się z UKŻPS Kościan, mistrzem III ligi województwa wielkopolskiego. Rywal ten to doświadczony zespół, który w rozgrywkach III ligi przegrał tylko jedno spotkanie. Wygrana z gospodyniami dobrze podziałała na zespół z Jaworzna, który szybko narzucił przeciwnikowi swój styl gry i objął prowadzenie 10:5, 17:12 a nawet 20:13. Trudna zagrywka, dobra gra w przyjęciu Katarzyny Stolarczyk i Olgi Samul pozwoliło Karolinie Kuryło grać często środkiem, gdzie zarówno Joanna Borończyk, jak i Izabela Knapik bezlitośnie punktowały przeciwniczki. Pierwszy set zakończył się wynikiem 25:13 dla MCKiS. Łatwa i szybka wygrana w pierwszym secie zdekoncentrowała zespół z Jaworzna. W drugiej partii to zespół z Wielkopolski grał lepiej, dobrze zagrywał i objął prowadzenie 7:4. Przy stanie 7:11 trener Mariusz Łoziński poprosił o przerwę. Drugi czas wykorzystał gdy na tablicy widniał wynik 8:16. Gdy i to nie pomogło przy stanie 9:17 za Karolinę Kuryło weszła na rozegranie Anna Łozińska. Od tej pory siatkarki MCKiS zaczęły grać tak jak pierwszego dnia turnieju w wygranych setach. Ciężar gry wzięła na siebie Monika Pielecka, do której wystawiano większość piłek. Jaworznianki zaczęły odrabiać straty. Nie pomagały przerwy i zmiany dokonywane przez trenera Adama Cichockiego. Pielecka była nie do zatrzymania w ataku, jej silne zbicia albo były nie do obrony, albo rozbijały blok przeciwniczek. Przy stanie 21:21 na parkiet powróciła doświadczona Karolina Kuryło i to ona poprowadziła grę w końcówce. Ostatecznie drugą partię wygrały jaworznianki 25:23. Trzeci set to popisowa gra zespołu MCKiS. Podobnie jak w pierwszej partii dobrze funkcjonowała zagrywka i przyjęcie zagrywki. Kuryło sprytnie rozgrywała to na środek, to na skrzydła. Raz po raz zawodniczki z Jaworzna atakowały na pojedynczym bloku dynamicznymi zbiciami zdobywając punkty. Prowadziły 14:12, 18:13 by ostatecznie wygrać tego seta 25:15 i cały mecz 3:0.Po dwóch dniach turnieju wiadomo było, że mimo dwóch zwycięstw, żeby być pewnym awansu do II ligi siatkarki MCKiS muszą wygrać mecz z AZS AWF Biała Podlaska – teoretycznie najsłabszym zespołem turnieju. Skoncentrowane, nastawione na walkę jaworznianki przystąpiły do gry. Mecz był wyrównany do stanu 10:10. Później już nic nie było w stanie zatrzymać rozpędzonych siatkarek z Jaworzna. Pierwsza partia wygrana 25:14, druga – 25:9, trzecia – 25:10, to cała historia meczu. Komplet zwycięstw w turnieju finałowym w Rzeszowie i awans do II ligi kobiet stał się faktem!

Zawodniczki MCKiS, które wywalczyły mistrzostwo III ligi kobiet województwa śląskiego i awans do II ligi kobiet: Karolina Kuryło, Magdalena Zawiślak, Izabela Knapik, Monika Pielecka, Katarzyna Stolarczyk, Joanna Borończyk, Olga Samul, Anna Łozińska, Justyna Kamińska, Agata Kruk, Beata Polizio, Maria Glimos.

Zobacz również:

Wyniki turnieju finałowego o II ligę kobiet w Rzeszowie

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet, ligi wojewódzkie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-04-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved