Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Wygrana polskich kadetów z reprezentacją Rosji

Wygrana polskich kadetów z reprezentacją Rosji

fot. archiwum

Reprezentacja Polski kadetów wygrała z drugą drużyną Rosji. Polacy w turnieju o Puchar Prezesa Łukoilu nie mieli większych problemów z pokonaniem swoich rówieśników zza wschodniej granicy. Dzisiaj zmierzą się z reprezentacją Litwy.

Graliśmy teoretycznie z kadrą B, aczkolwiek rosyjski trener miesza składem. Ich kadra ma dwudziestu zawodników i zestawienie kadry A i B jest rotowane – podkreślił Maciej Zendeł. Szkoleniowiec reprezentacji zwrócił uwagę na bardzo dobre warunki fizyczne przeciwników. Rosyjscy siatkarze we wszystkich kategoriach wiekowych wyróżniają się wzrostem. Podobnie jest także w reprezentacji kadetów – Z sześciu reprezentantów teoretycznie rosyjskiej kadry B Rosji, nie licząc oczywiście libero, pięciu ma powyżej 200cm. Środkowi mają 210cm i 204cm – przyznał. Bardzo dobre warunki fizyczne Rosjan znacznie utrudniały naszym reprezentantom przebicie się przez szczelny blok, zwłaszcza w sytuacji, gdy pojawiały się problemy z przyjęciem zagrywki.

Dzisiaj polscy kadeci zmierzą się z reprezentacja Litwy, która zastąpiła w turnieju drużynę Niemiec. Jak zapowiada trener Zandeł, naszych siatkarzy czeka trudne zadanie. – Jeśli chodzi o przygotowanie fizyczne, przewyższają oni chyba wszystkie obecne tutaj zespoły.

Polska – Rosja B 3:0
(25:23, 25:18, 25:23)
Polska: Kosiek, Łapszyński, Orczyk, Kaczyński, Grzechnik, Kamiński, Luks (libero) oraz Stolc, Łukasik, Nowakowski i Superlak.źródło: inf. własna, reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-04-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved