Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Waldemar Wspaniały: Chcemy wrócić do Jastrzębia

Waldemar Wspaniały: Chcemy wrócić do Jastrzębia

fot. archiwum

Konferencja prasowa przed meczem Delecty z Jastrzębiem przyniosła odpowiedzi na kilka pytań dotyczących drużyny znad Brdy. Po niej, trener bydgoskiego zespołu - Waldemar Wspaniały zgodził się odpowiedzieć na kilka pytań dla Strefy Siatkówki.

Dwa wyjazdowe pojedynki były niezwykle ważne dla drużyny z Bydgoszczy, przede wszystkim pod względem mentalnym. Mimo, iż oba spotkania podopieczni Waldemara Wspaniałego przegrali 1:3, to jednak pokazali się z bardzo dobrej strony, udowadniając wszystkim, że nie zapomnieli jak powinno się grać w siatkówkę. Wciąż jednak decydujące okazują się błędy w końcówkach setów, w których bydgoszczanom brakuje pewności siebie. Postanowiliśmy zapytać szkoleniowca tej drużyny o cztery istotne sprawy tego dwumeczu.

Słów kilka Waldemara Wspaniałego o:

Ostatniej akcji poniedziałkowego meczu…– Nie widziałem konkretnie sytuacji, ale domyśliłem się, jaki to był błąd. Niestety Piotrkowi się to czasem zdarza i tak było też tym razem. Ewidentnie był błąd, który widziałem w telewizyjnej powtórce. Nie ma co ukrywać, że to jest głupi a pomyłka, bo szkoda tej całej walki, żeby w ten sposób zakończyć seta.

O tym, czego żal najbardziej…

– Szkoda wszystkich końcówek, które były w naszym zasięgu, na styku z rywalem. Było ich w sumie pięć, a wygraliśmy tylko jedną. Wszystkie były bardzo wyrównane, bardzo dramatyczne, zresztą to nie tylko jest moja opinia, bo też chwaląc nas zespół za bardzo dobry mecz powiedział to trener Roberto Santilli na konferencji prasowej, że byliśmy przygotowani bardzo dobrze taktycznie i musieli wydrzeć nam to zwycięstwo.

Szansach na wyrównanie i piąty mecz…

– Mamy nadzieję, ze wrócimy jeszcze do Jastrzebia. Szansa zawsze jest. Może się to skończyć dzisiaj, a może to trwać jeszcze do 7 kwietnia. Na pewno rywal jest w lepszej sytuacji, bo prowadzi z nami 2:0, ale znam takie przypadki i wiele było takich sytuacji, że się doprowadzało do piątego meczu i czasami się okazywało, że zespół, który przegrywał 2:0, wygrał piąte spotkanie.

Kibicach, którzy pojechali do Jastrzębia…

– Kieruje wielkie podziękowania dla kibiców. Są to młodzi ludzie i wydaje mi się, że klub powinien wspomagać takie inicjatywy. Ta grupa przede wszystkim powinna liczyć dużo więcej osób. Uważam, że klub powinien się w to zaangażować i pomóc tym młodym ludziom, którzy widzę, że sami zainwestowali w siebie, bo mają poszyte flagi i też wydali na to swoje pieniądze. Z tego, co wiem to od tego wyjazdu klub się trochę dołożył. Według mnie trzeba tą całą grupę rozwinąć, powiększyć. Należy tym młodym ludziom pomóc, bo to jest w naszym interesie i przede wszystkim w interesie zespołu.

* Rozmawiała Anna Falk (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-04-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved