Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Prima Aprilis: Final Four LM: W Łodzi jednak bez Dynama?

Prima Aprilis: Final Four LM: W Łodzi jednak bez Dynama?

fot. archiwum

Siatkarze Dynama rozważają akcję protestacyjną. Jeśli w najbliższych dniach nie otrzymają zaległości finansowych, nie przyjadą do Łodzi na turniej finałowy LM. Konflikt w moskiewskim zespole niespodziewanie zaostrzył się w ostatnich dniach.

Wydawać by się mogło, że w zespole Dynama wszystko funkcjonuje jak powinno. Siatkarze w pierwszym meczu play-off nie dali szans Fakiełowi Nowy Urengoj, dziś grają tam drugie spotkanie. Awansowali do finału Ligi Mistrzów i w Łodzi w meczu półfinałowym mają spotkać się z bełchatowską Skrą.

Jednak po wczorajszym meczu w Nowym Urengoju nie było sielankowo. Zawodnicy nie ukrywali oburzenia, że 31 marca minął kolejny termin spłaty zaległych należności, jeszcze za listopad i grudzień. Władze klubowe po raz kolejny nie dotrzymały obietnicy, dając siatkarzom w zamian… kolejne zapewnienie o następnym terminie. – Po meczu przyszedł do nas do szatni menadżer Andriej Sekretariew i przeprosił, że pieniądze będą wypłacone nieco później, za dwa tygodnie – powiedział prasie najstarszy w drużynie Roman Jakowlew. Zamknęliśmy się całą drużyną i ustaliliśmy, że nie zgadzamy się na takie załatwienie sprawy. To już kolejny raz, kiedy władze klubu nas zwodzą.

Siatkarze nie przewidują jednak, że podłożą się w meczu z Fakiełem lub zagrają na pół gwizdka. – To nie w naszym stylu, zależy nam na wywalczeniu medalu mistrzostw Rosji – zapowiada Jakowlew. – Zagraniczni zawodnicy tracą jednak już cierpliwość. Dante już chce wyjeżdżać z Rosji, Salparow wykazuje więcej cierpliwości, jednak ta tez może się skończyć. Jeśli nie dostaniemy pieniędzy jutro, możliwe, że nie pojedziemy do Polski na finał Ligi Mistrzów. Taka forma protestu z pewnością przekona klub – uważa zawodnik Dynama.Mniej dyplomatyczny był Semen Połtawski, który powiedział krótko dziennikarzowi Sport-Expressu. – Nie jesteśmy niewolnikami, mamy XXI wiek. Jeśli ktoś postępuje wobec nas niepoważnie, niech oczekuje tego samego.

Rosyjskie media zasugerowały, że gdyby Dynamo nie pojechało do Łodzi, CEV może wysłać w to miejsce na Final Four Olympiacos Pireus, który odpadł w rywalizacji play-off z rosyjskim zespołem. Dynamo nie uniknie jednak wówczas ogromnych kar finansowych, które byłyby gwoździem do trumny tego zasłużonego i przeżywającego trudności klubu.

źródło: inf. własna, sport-express.ru, vcdynamo.ru

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-04-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved