Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Mariusz Wlazły: Zrobiliśmy jeden krok do obrony mistrzostwa

Mariusz Wlazły: Zrobiliśmy jeden krok do obrony mistrzostwa

fot. archiwum

Skra Bełchatów jak burza przeszła pierwszą rundę play-off bez straty seta. Teraz przed mistrzem Polski batalia na europejskim froncie. - Zrobiliśmy plan który sobie zakładaliśmy, trzeba być z tego zadowolonym, jesteśmy już myślami przy następnym tygodniu - powiedział po meczu trener Jacek Nawrocki.

Mariusz Wlazły (kapitan Skry Bełchatów): – Cieszymy się, że wygraliśmy ten play-off w trzech meczach. Jutro mamy wolny dzień, będziemy mogli odpocząć. Zrobiliśmy jeden krok na przód do obrony mistrzostwa.

Andrzej Stelmach (kapitan Siatkarza Wieluń): – Ze Skrą w takiej dyspozycji nie mamy o czym marzyć, to nie jest różnica klasy. Można powiedzieć, że bawili się dzisiaj na boisku z nami. Graliśmy na luzie ale braku umiejętności nie przeskoczy się ot tak, trzeba lat pracy. Cieszę się, że momentami coś tam zaiskrzyło w pierwszymi i ostatnim secie. Zapominamy ten etap play-off, mamy przed sobą Częstochowę i po świętach będziemy się do tego pojedynku przygotowywać. Gratulacje dla zespołu z Bełchatowa.

Jacek Nawrocki (trener Skry Bełchatów): – Chcieliśmy skończyć dzisiaj rywalizację z Pamapolem. Z wyniku można być zadowolonym, mecz stał na przeciętnym poziomie, aczkolwiek ten mecz był najtrudniejszy dla nas jeżeli chodzi o potyczki z Wieluniem w play-off. Zrobiliśmy plan który sobie zakładaliśmy, trzeba być z tego zadowolonym, jesteśmy już myślami przy następnym tygodniu.Damian Dacewicz (trener Siatkarza Wieluń): – Przed Bełchatowem teraz najważniejsze mecze i było widać w tej drużynie oprócz dobrej dyspozycji to że zawodnicy byli zmobilizowani i nie chcieli wypuścić tego co zrobili już w Bełchatowie, tam zagrali dwa dobre mecze i chcieli przyjechać do Wielunia dokończyć. Troszeczkę na pewno pomagał im w tym trener Jacek Nawrocki, zapowiedział przed meczem zawodnikom, że jeżeli z nami wygrają to będą mieć czwartek wolny. Ja zapowiedziałem moim zawodnikom, że jeżeli wygramy z Bełchatowem to tego wolnego będziemy mieć więcej, ale to nic nie dało niestety. Spokojne święta mamy już od pewnego czasu i ciężko się przeciwstawić takiemu zespołowi, aczkolwiek dzisiaj może się to udało, ale strasznie dużo błędów popełniliśmy na zagrywce. Chcieliśmy trzeci raz zagrać z Bełchatowem, trzeci raz zaryzykować zagrywką tak jak było we wcześniejszych meczach gdzie zagraliśmy tu fajne zawody z dobrymi drużynami, tak jak było z Jastrzębiem, Kędzierzynem i Częstochową, ale to nie do końca nam się dzisiaj udawało, a nawet jak zagrywaliśmy mocno to przyjmujący z Bełchatowa przyjmowali te piłki tak dokładnie w strefy, że nie mogliśmy złapać nic więcej niż pięć bloków, także widać było że zawodnicy chcieli pokazać, że są drużyną dużo od nas lepszą na dzień dzisiejszy.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-04-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved