Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Armat Kozienice spadł do niższej ligi

II liga M: Armat Kozienice spadł do niższej ligi

fot. archiwum

Nie tak wyobrażali sobie środowy wieczór siatkarze kozienickiego Armatu. Zespół Pawła Otwinowskiego przegrał decydujący mecz 0:3. Oznacza to, że w przyszłym sezonie nie zobaczymy kozieniczan w drugiej lidze.

Są w sporcie takie mecze, które trzeba wygrać za wszelką cenę. Takie właśnie spotkanie czekało siatkarzy Armatu Kozienice. Niepotrzebnej "nerwówki" i napięcia można było uniknąć, wystarczyło jedynie wygrać z Lechią jedno spotkanie przed własną publicznością. To zadanie dla kozieniczan było jednak niewykonalne…

Droga do Spały, gdzie zaplanowano rozegranie spotkania była dla siatkarzy Armatu drogą przez mękę. – Kierowca pojazdu zgubił drogę, przez co na miejsce dojechaliśmy kwadrans przed rozpoczęciem, oczywiście arbiter dał nam możliwość wyjścia na rozgrzewkę – opowiadał po zakończeniu spotkania Paweł Otwinowski, trener drużyny.

W pierwszym secie goście spisywali się najlepiej, grali ambitnie, a co najważniejsze popełniali mało błędów. – Walczyliśmy jak równy z równym – potwierdził trener. Niestety w kolejnej odsłonie postawa kozieniczan pozostawiała wiele do życzenia. – Graliśmy dobrze tylko zrywami. W pewnym momencie nieźle nam wychodziła zagrywka, nie zdobywaliśmy punktów bezpośrednio, ale utrudnialiśmy rywalom przyjęcie – informuje. Gdy jednak siatkarze Lechii powrócili do swojego poziomu w zespole KKS pogorszyła się atmosfera. – Popełnialiśmy błędy własne, co spowodowało liczne kłótnie na boisku. Lechia lepiej wytrzymała presję, choć muszę przyznać, że rywalom ręce drżały równie mocno – mówi trener Otwinowski. Szkoleniowiec Armatu miał na myśli zepsute zagrywki, których nie ustrzegli się zawodnicy obu ekip. – Wydaje mi się, że gdybyśmy tylko przebijali piłkę na drugą stronę to przyniosłoby to więcej pożytku – stwierdził.Trzeci set przebiegał już bez historii, Lechia grała zdecydowanie lepiej i zasłużenie pokonała Armat. W rywalizacji do trzech zwycięstw Lechia zwyciężyła 3:2 i to podopieczni Roberta Malickiego zagrają w barażach o prawo gry w II lidze, ich rywalem będzie wrocławska Gwardia. – Teraz trochę odpoczniemy z racji tego, że zbliża się Wielkanoc. Niedługo spotka się zarząd klubu i podejmie decyzję co dalej – powiedział na zakończenie Paweł Otwinowski.

* Autorem tekstu jest Mateusz Czarnecki (SportRadom.pl)

Lechia Tomaszów Maz. – Armat Kozienice 3:0
(25:22, 25:17, 25:15)
Armat: Budzyński, Grygorczyk, Rdułtowski, Otwinowski, Koryciński, Jeziorowski, Guz (libero) oraz Siudak i Fijałkowski.

Zobacz także:
Wyniki play-off 3 grupy II ligi mężczyzn

źródło: SportRadom.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-04-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved