Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Wygrana juniorek w ramach przygotowań do mistrzostw Europy

Wygrana juniorek w ramach przygotowań do mistrzostw Europy

fot. archiwum

Polska pokonała w Zawierciu Belgię 3:1 w towarzyskim meczu w siatkówce juniorek. Polski zespół  aktualnie przygotowuje się do turnieju eliminacyjnego mistrzostw Europy, który rozegrany zostanie 7-11 kwietnia. Młode siatkarki o tytuł mistrzowski zmierzą się w Krośnie.

– Nasz zespół zaprezentował w środę dobrą grę – powiedział trener reprezentacji Polski Zbigniew Krzyżanowski. – Dla moich zawodniczek pokonanie silnej Belgii jest bardzo ważne. Na pewno pozwoli uwierzyć w swoje umiejętności. Po przegraniu dwóch setów, w trzecim Belgijki walczyły bardzo ofiarnie. My cały czas goniliśmy. W końcówce wyszliśmy nawet na jednopunktowe prowadzenie, ale odpowiedź rywalek była mocna.

W spotkaniu z Belgią nie grała Natalia Kurnikowska, która wzięła udział w spotkaniu PlusLigi Kobiet w Mielcu, gdzie jej zespół Gedania Żukowo uczestniczy w barażu ze Stalą. Kurnikowska zagra jeszcze w Mielcu w czwartek, a następnie dołączy do swoich koleżanek w Krośnie, które tam rozpoczną krótkie zgrupowanie przed turniejem eliminacyjnym. Polskę reprezentować będą zawodniczki, które grały w meczach z Belgijkami. Pierwsze podopieczne trenera Krzyżanowskiego wygrały 3:2, a drugie przegrały 1:3.

– W dzisiejszym składzie zabrakło Kurnikowskiej, która pojechała do Mielca, gdzie Gedania grała o utrzymanie. Niestety kontuzji doznała Gabrysia Jasińska, która skręciła kostkę. Weszła za nią Polak i spisywała się bardzo dobrze. Był to bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu. Cieszymy się z tego zwycięstwa, które jest dla nas bardzo istotne. Dziewczyny zaczęły wytrzymywać końcówki. Jesteśmy więc zadowoleni – podkreślił w wywiadzie dla serwisu reprezentacja.net Tomasz Wasilkowski.Drugi trener juniorek zaznaczył, że nastąpił znaczny progres w tej drużynie. – Jest zdecydowanie lepiej. Atmosfera w drużynie znacznie się poprawiła. Jedna walczy za drugą. Wcześniej tego nie było, teraz dziewczyny tworzą zgraną grupę i to widać. Na przykład jeśli trzeba pozbierać piłki, zbierają wszystkie, a nie trzy. Coś zaczyna się więc dziać w tej grupie i to bardzo satysfakcjonujące.

Polska – Belgia 3:1
(25:21, 25:20, 25:27, 25:20)

Składy zespołów:
Polska: Polak, Czyżnielewska, Pawlak, Śliwińska, Chojnacka, Nowakowska, Medyńska (libero) oraz Tomsia, Łyszkiewicz, Jasińska, Sosnowska.
Eugeniusz Andrejuk

 

Kadra Polski na kwalifikacje do Mistrzostw Europy:

Rozgrywające:
Gabriela Jasińska, Ewelina Polak

Atakujące:
Zuzanna Czyżnielewska, Laura Tomsia

Środkowe:
Justyna Sosnowska, Dominika Nowakowska, Iga Chojnacka

Przyjmujące:
Natalia Kurnikowska, Ewa Śliwińska, Koleta Łyszkiewicz, Justyna Pawlak

Libero:
Dorota Medyńska

źródło: inf. własna, pzps.pl, reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-03-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved