Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Serie A: Skowrońska kontra Podolec?

Serie A: Skowrońska kontra Podolec?

fot. archiwum

Runda zasadnicza w Serie A dobiegła końca. Asystel Novara zajął 8. miejsce i  aby zagrać w play-off musi wygrać rundę kwalifikacyjną. Rywalem drużyny Anny Podolec w tej rundzie  będzie zespół Cgf Recycle Florens Castellana Grotte.

W miniony weekend sezon zasadniczy w Serie A kobiet dobiegł końca  Drużyna Anny Podolec – Asystel Volley Novara zajął 8. lokatę i teraz zagra w rundzie kwalifikacyjnej do play-off. W myśl przepisów obowiązujących w tym sezonie, drużyny z miejsc 7.-10. stoczą między sobą boje o dwa miejsca umożliwiające walkę o "scudetto" i dołączą tym samych do sześciu najlepszych ekip rundy zasadniczej, które awans do play-off już sobie zapewniły. Bezpośrednim rywalem Asystelu w tej rywalizacji będzie drużyna Cgf Recycle Florens Castellana Grotte. Awansuje zespół, który okaże się lepszy w trzech spotkaniach. Mecze pomiędzy tymi drużynami zostaną rozegrane 11, 14 oraz 16 kwietnia.

W drugiej parze spotkają się drużyny, które zajęły miejsca 7. i 10. w sezonie zasadniczy, czyli Yamamay Busto Arsizio i Riso Scotti Pavia. Zwycięzca tej pary w razie awansu w I rundzie play-off zagra z zespołem MC-Carnaghi Villa Cortese (2. miejsce w rundzie zasadniczej), zaś siatkarki Asystelu, w razie wyeliminowania swoich rywalek trafią na Scavollini Pesaro Katarzyny Skowrońskiej. O tym jednak czy Anna Podolec i Katarzyna Skowrońska "skrzyżują rękawice" dowiemy się dopiero w II połowie kwietnia. Do tego potrzebny jest awans Asystelu oraz pełna dyspozycja Anny Podolec. O "Skowronka" raczej możemy być spokojni.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved