Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Rafał Legień: Wszystko zweryfikuje boisko

Rafał Legień: Wszystko zweryfikuje boisko

fot. archiwum

Siatkarze MKS MOS Interpromex Będzin przypieczętowali w niedzielę swoją dominację w czwartej grupie II ligi. Na świętowanie nie było jednak czasu, ponieważ zespół myśli już o turnieju finałowym, który będzie przepustką do zaplecza PlusLigi.

MKS w ostatniej rywalizacji play-off walczył z Wandą Kraków. Chociaż pierwszy mecz padł łupem rywali, to w następnych spotkaniach Będzin pokazał, kto jest lepszy i wygrał trzy mecze z rzędu, zapewniając sobie pierwsze miejsce na koniec sezonu. – To były bardzo ciężkie spotkania. Wyniki poszczególnych setów to potwierdzają. My popełniliśmy jednak mniej błędów i zachowaliśmy więcej zimnej krwi w końcówkach. Moim zdaniem to dało nam zwycięstwa – mówi trener Rafał Legień.

Zespół teraz nie próżnuje, tylko ostro trenuje przed turniejem finałowym, w którym zmierzy się z AZS UAM Poznań, Sudetami Kamienna Góra oraz Pekpolem Ostrołęka. – Spotykamy się codziennie. Chłopaki dostaną wolne jedynie w weekend. Po niedzieli znowu wchodzimy na salę i harujemy aż do czwartku – zdradza Legień. Szkoleniowiec Będzina nie wie jeszcze, kto będzie faworytem zmagań, ale za kilka dni to się zmieni. – Czekam na materiały wideo z meczów rywali. Po szczegółowej analizie będę mógł powiedzieć coś więcej. Teraz możemy gdybać, ale to nie ma najmniejszego sensu. Wszystko i tak zweryfikuje boisko – dodaje.

Kibice liczą na to, że ostateczne rozstrzygnięcia tego sezonu zapadną w hali Łagisza. Wszystko możliwe, ponieważ kluby walczące o awans mogą złożyć ofertę na organizację turnieju. Taki wniosek wysłali już do PZPS-u działacze MKS-u i liczą na pozytywną odpowiedź. Jeżeli tak się stanie, to sympatycy siatkówki z Zagłębia Dąbrowskiego będą mogli od 9 do 11 kwietnia dopingować MKS w będzińskim obiekcie.Zawody zostaną rozegrane systemem „każdy z każdym". Dwie najlepsze drużyny awansują bezpośrednio do I ligi, zaś dwa pozostałe rozegrają turniej barażowy z dwoma spadkowiczami z zaplecza PlusLigi. – Szanse na zdobycie przepustki do wyższej klasy rozgrywkowej są dwie. To zwiększa możliwości każdego zespołu. My jednak chcemy wykorzystać już pierwsze podejście. Walczymy o dobro zagłębiowskiej siatkówki i zrobimy wszystko, aby kibice mieli się z czego cieszyć – zapewnia Legień.

źródło: sosnowiec.info.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-03-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved