Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Skra Bełchatów pierwszym półfinalistą

PlusLiga: Skra Bełchatów pierwszym półfinalistą

Siatkarze Skry Bełchatów nie mieli najmniejszych problemów z pokonaniem beniaminka z Wielunia. Dziś podopieczni Jacka Nawrockiego po raz trzeci odnieśli trzecie w stosunku 3:0, a tym samym awansowali do półfinału PlusLigi.

Początek spotkania to wyrówna walka po obu stronach – Maciej Wołosz wybił piłkę po palcach blokujących i było 6:6. Od tej chwili zaczęła się zarysowywać przewaga mistrza Polski. Po bloku Antigi na Sarneckim zawodnicy zeszli na pierwszą przerwę techniczną (8:6). Dobra gra w obronie i skuteczne kończone kontry dały gościom na drugiej przerwie już sześciopunktowe prowadzenie. Od dobrej strony po raz kolejny w ataku pokazał się Michał Błoński, dzięki niemu wielunianie zdołali odrobić dwa „oczka" (19:15). Falasca świetnie rozdzielał piłki swoim atakującym, którzy nie mieli problemu z pojedynczym blokiem gospodarzy. Danieli Pliński w punkt przyjął lekką zagrywkę Błońskiego i sam skończył atak ze środka (23:17). Z kolei Maciej Zajder silną zagrywką bardzo utrudnił przyjęcie zawodnikom Skry, którzy dwukrotnie nie skończyli ataków z sytuacyjnych piłek (23:20). O losach partii zadecydował potrójny blok na Mikołaju Sarneckim.

Pierwsza część drugiej odsłony to festiwal zepsutych zagrywek. Do stanu 8:8 zawodnicy obu zespołów mylili się w polu zagrywki aż osiem razy. Tak jak w pierwszej partii, w tym momencie rozpoczął się punktowy „odjazd" Skry. Zawodnicy Siatkarza nie mogli sobie poradzić w obronie z licznymi kiwkami ze strony gości. Przy stanie 15:11 dla Skry, o drugi czas poprosił trener Dacewicz. W miejsce Stephana Antigii na parkiecie pojawił się Bartosz Kurek, który bardzo dobrze wprowadził się do gry. Jego silne ataki na lewym skrzydle powiększyły przewagę gości do sześciu punktów (18:12). Na placu gry pojawili się także Novotny i Dobrowolski w miejsce odpowiednio Wlazłego i Falasci. W końcówce delikatne i precyzyjne ataki Plińskiego oraz Novotnego dobiły zawodników Siatkarza, ustalając wynik partii na 25:16.

Tak jak w poprzednich setach, tak i w trzecim początek bardzo wyrównany. Po pojedynczym bloku Macieja Wołosza na Mariuszu Wlazłym był remis 4:4. Jednak na pierwszej przerwie technicznej po bloku Winiarskiego i Możdżonka na Sarneckmi to Skra prowadziła już trzema punktami. Po raz kolejny w tym meczu z dobrej strony w polu zagrywki pokazał się Maciej Zajder, a po jego asie serwisowym z przewagi gości pozostał tylko punkt (13:12). Błędy własne gospodarzy pozwoliły odskoczyć mistrzom Polski na kilka punktów.  Kiedy Andrzej Stelmach ustrzelił Piotra Gacka zagrywką, zespół Siatkarza zdobył trzeci punkt z rzędu, a o przerwę poprosił trener Nawrocki. (19:18). Po powrocie na boisko, gospodarze ponownie zaczęli popełniać błędy własne i zrobiło się 23:18. Na zakończenie spotkania zawodnicy Skry przygotowali piękną akcję, rozegraną na dużej szybkości – Bartosz Kurek obiegł Daniela Plińskiego i na czystej siatce skończył atak ze środka. (25:21)

MVP spotkania wybrany został Michał Winiarski.

Siatkarz Wieluń – Skra Bełchatów 0:3
(20:25, 16:25, 21:25)

Stan rywalizacji: 3:0 dla Skry Bełchatów i awans