Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Piotr Makowski: Każda powołana siatkarka będzie miała szansę

Piotr Makowski: Każda powołana siatkarka będzie miała szansę

fot. Maciej Dąbrowski

Podczas finałów Pucharu Polski można było dojrzeć bacznie przyglądających się wszystkim spotkaniom trenerów kadry narodowej. - Przyglądaliśmy się z trenerem Matlakiem zawodniczkom pod kątem występów w kadrze - potwierdza Piotr Makowski.

Przyglądaliśmy się z trenerem Matlakiem w Poznaniu zawodniczkom pod kątem występów w kadrze. Potwierdziły swoje zalety zawodniczki z Łodzi, którymi się interesujemy. Karolina Kosek czy Katarzyna Zaroślińska są w kręgu zainteresowań – uważa Piotr Makowski, drugi trener reprezentacji. – Kasia, mimo tego, że gra czasami nierówno, pokazała swoje ogromne możliwości. Z tego co się orientuje dostanie powołanie od trenera Matlaka. Na pozycji prawoskrzydłowej jest ogromna konkurencja, ale ma szansę. Nikt nie jest od początku w szóstce ze względu na nazwisko. Każda dziewczyna, która dostanie powołanie, będzie miała w szanse w kadrze zaistnieć – twierdzi Makowski.

Na pewno dojrzałam do grania w kadrze. Nie wiem tylko, czy mam takie umiejętności, które uprawniać będą do występów w reprezentacji – twierdzi skromnie sama Katarzyna Zaroślińska, o której po turnieju w Poznaniu jest głośno w całym kraju.

Do kadry Marco Bonitty była już powoływana Berenika Okuniewska. Środkowa Aluprofu Bielsko-Biała po przenosinach z Gdańska niestety częściej siedzi na ławce rezerwowych, niż gra w podstawowym składzie. – W takiej drużynie gra się bardzo dobrze, bo odchodzi trochę odpowiedzialności. Jest dobre przyjęcie, dobra wystawa, wystarczy tylko robić swoje – chwali sobie pobyt w klubie z Bielska-Białej Okuniewska.Musiałaby mieć możliwość grania na stałe w lidze. Pierwszy czy drugi mecz zagrała w Poznaniu w szóstce, ciężko więc ocenić jej możliwości, choć jest to dziewczyna utalentowana. Ostatnie dwa sezony przesiedziała niestety na ławce – twierdzi Piotr Makowski oceniając reprezentacyjna szanse Bereniki Okuniewskiej. – Na tej pozycji mamy najmniejszy problem, jest sporo zawodniczek, które pretendują do gry w kadrze. Jest Efimienko, Wojtowicz, Sylwia Wojcieska, która w tym roku pokazała się z dobrej strony. Jest wreszcie Agnieszka Bednarek, Dorota Pykosz i Katarzyna Gajgał – wylicza Makowski.

Myślę, że za rok, dwa, będę już zawodniczką kompletną – twierdzi środkowa z Bielska-Białej. – Z trenerem Matlakiem nigdy jeszcze nie współpracowałam, więc jestem ciekawa, jak wygląda praca z nim.

źródło: inf. własna, Radio Polska Siatkówka

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-03-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved