Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Liga włoska: Lube Banca Macerata po raz drugi pokonała Modenę

Liga włoska: Lube Banca Macerata po raz drugi pokonała Modenę

Siatkarze Lube Banca Macerata pokazali, że na fazę play off przygotowali naprawdę dobrą dyspozycję. W środę po zaciętym meczu po raz drugi pokonali zespół z Modeny i w rywalizacji prowadzą już 2:0. Sebastian Świderski ponownie grał w pierwszej szóstce.

Na początku spotkania żadnej z ekip nie udało się odskoczyć na chociażby dwa punkty. Na pierwszej przerwie technicznej jednym oczkiem prowadzili przyjezdni. Kilka minut po powrocie na boisko Modena odskoczyła na cztery punkty (14:10). Gospodarze rzucili się jednak do odrabiania strat i wkrótce było już tylko 15:13. Na drugiej przerwie technicznej przewaga gości wynosiła trzy punkty, a tuż po niej przewaga Trenkwalderu ponownie wynosiła cztery oczka. Sebastian Świderski i koledzy znów jednak rzucili się do odrabiania strat i kilka minut później było już tylko 17:16 na korzyść przyjezdnych. Wkrótce jednak Modena odskoczyła na trzy oczka (22:19), a w końcówce już spokojnie kontrolowała grę i w konsekwencji wygrała 25:21.

W pierwszej części drugiego seta Macerata odskoczyła na dwa punkty (6:4), a wkrótce ta przewaga wynosiła już pięć oczek (10:5). Modenie udało się odrobić jeden punkt, ale obie ekipy zeszły na drugą przerwę techniczną z pięciopunktową różnicą punktową. Niedługo po powrocie na boisko przyjezdni odrobili dwa punkty (18:15), ale kilka minut później Lube Banca powróciła do swojej pięciopunktowej przewagi (22:17). W końcówce Modena ponownie się zbliżyła (23:21). Dwie ostatnie akcje seta należały jednak do Maceraty, która wygrała tę partię 25:21.

Na początku trzeciego seta, tuż przed pierwszą przerwą techniczną Lube Banca odskoczyła na trzy punkty i przy stanie 8:5 obie ekipy udały się do swoich trenerów. Kilka minut później przewaga podopiecznych Ferdinando de Giorgi wynosiła już osiem punktów (15:7). Z taką też różnicą punktową obie ekipy zeszły na drugą przerwę techniczną. Tuż po niej Modenie udało się minimalnie zmniejszyć stratę najpierw do sześciu punktów (16:10), a chwilę później do czterech (20:16). Końcówka seta należała już do gospodarzy którzy zdecydowanie wygrali 25:18.

Czwartego seta lepiej rozpoczęli siatkarze z Modeny, którzy prowadzili 2:0. Macerata jednak odrobiła tę niewielką stratę, a nawet wyszła na prowadzenie (6:5). Na pierwszej przerwie technicznej jednym punktem prowadziła jednak ekipa Trenkwalderu. Walka trwała w najlepsze i jednopunktowe prowadzenie Modeny utrzymywało się przez dłuższy okres czasu. W pewnym momencie siatkarze z Maceraty zdobyli dwa punkty z rzędu i wyszli na jednopunktowe prowadzenie (14:13). Z jednopunktową przewagą Lube obie ekipy zeszły na drugą przerwę techniczną (16:15). Tuz po powrocie na boisko dwie akcje z rzędu wygrali siatkarze z Modeny i to oni prowadzili 17:16. Kilka minut później przyjezdni prowadzili już dwoma punktami (20:18), a po chwili już trzema (23:20). Ostatecznie goście wygrali tę zaciętą odsłonę 25:21 i doprowadzili do tie-breaka.

Na początku decydującej partii wynik oscylował wokół remisu, żadnej z ekip nie udało się odskoczyć na chociażby dwa punkty. Wkrótce jednak gospodarzom udało się wypracować trzypunktową przewagę i przy stanie 8:5 obie ekipy zmieniły strony boiska. Chwilę później przewaga gospodarzy wzrosła do czterech punktów (10:6). Taką przewagę Lube Banca dowiozła do końca i wygrała 15:11 i w całym meczu 3:2. W całej rywalizacji Macerata prowadzi już 2:0.

Z pomeczowych statystyk wynika, że Lube Banca była minimalnie lepsza od gości z Modeny niemal w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Jedynym elementem, w którym lepszy wynik zanotowali przyjezdni było przyjęcie. Modena odbierała serwis przeciwnika z 58% skutecznością przyjęcia pozytywnego i 50% perfekcyjnego przy odpowiednio 49% i 36% Maceraty. W ataku ekipa Sebastiana Świderskiego osiągnęła niezłą 55% skuteczność, przy minimalnie słabszej 52% skuteczności Miko Esko i kolegów. Macerata była też minimalnie lepsza w bloku, gdzie tym elementem zapunktowała aż jedenaście razy, przy ośmiu ,,czapach" rywali. Obie ekipy zaserwowały także po cztery asy i popełniły po dwadzieścia sześć własnych błędów.

Najlepiej punktującym zawodnikiem Lube Banca był, wybrany MVP meczu, Igor Omrcen. Chorwat zdobył dla drużyny dwadzieścia pięć punktów (na czterdzieści pięć prób skończył dwadzieścia cztery ataki co dało mu 53% skuteczność, do tego dołożył też jednego asa serwisowego).

Sebastian Świderski zdobył w tym meczu piętnaście oczek (na dwadzieścia prób skończył dwanaście ataków, co dało mu niezłą 60% skuteczność, do tego dorzucił jeszcze dwa punktowe bloki i punktową zagrywkę). Popularny ,, Świder" przeciętnie spisał się za to w odbiorze zagrywki osiągając 40%przyjęcia pozytywnego i 25% perfekcyjnego.

Wśród graczy z Modeny najlepiej punktującym zawodnikiem był Angel Dennis, który zdobył dwadzieścia punktów (na trzydzieści dziewięć prób ataku piętnaście zakończyło się powodzeniem, co dało mu zaledwie 38% skuteczności, do tego dorzucił trzy punktowe bloki i dwa asy serwisowe). Dennis przyjął także perfekcyjnie jedną zagrywkę.

Lube Banca Marche Macerata- Trenkwalder Modena 3:2
(21:25, 25:21, 25:18, 21:25, 15:11)