Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Kopciuszek, który zdobył Puchar Polski

Kopciuszek, który zdobył Puchar Polski

fot. archiwum

Zespół, który powstał cztery lata temu, zagra w przyszłym sezonie w LM. Organika Budowlani Łódź niczym Kopciuszek w ciągu kilku lat przeniosła się z ligi wojewódzkiej do Champions League. Wszystko w ciągu czterech lat, które wypromowały łódzki klub.

Kiedy w 2005 roku do łódzkiej ligi wojewódzkiej został zgłoszony klub Budowlanych Łódź, nikt nie przypuszczał, że rośnie potęga, która już niedługo wystąpi na europejskich arenach. Łodzianki pod wodza Jacka Pasińskiego bez problemu wygrały rozgrywki w województwie i awansowały do II ligi. W kolejnym sezonie awansowały do I ligi, którą… również wygrały. Rewelacyjny beniaminek uzyskał awans do PlusLigi Kobiet. Wówczas to Jacka Pasińskiego zastąpił Wiesław Popik, a działacze założyli sobie, że celem na ten sezon będzie utrzymanie się w ekstraklasie. Po rundzie zasadniczej siatkarki Budowlanych zajęły jednak 4. miejsce i apetyty wzrosły. Nikt nie stawiał na nie w Pucharze Polski, jednak w Poznaniu pokonały najpierw w półfinale Aluprof Bielsko-Biała, a następnie w finale Muszyniankę. – Kiedy drużyna grała w trzeciej lidze założyliśmy sobie, że co rok będzie awansować i na razie to się udaje – powiedział Sylwester Szymalak, prezes Organiki SA. Cytowany przez Dziennik Łódzki. – W niedzielę awansowaliśmy z ekstraklasy do Ligi Mistrzów, więc plan znów został wykonany. Zastanawiam się tylko co zrobimy w przyszłym sezonie?

Przed łodziankami teraz pierwsze mecze play-off z PTPS Piła i walka o medale mistrzostw Polski. Od wtorku siatkarki przebywają na zgrupowaniu w Kleszczowie, z którego wrócą w sobotę, a już w piątek 9 kwietnia pierwszy mecz w hali Parkowej. Działacze Budowlanych muszą już jednak myśleć o zbliżającym się sezonie. Głównym celem będzie zbudowanie takie budżetu, który pozwoli włączyć się do walki o medale w krajowych rozgrywkach oraz godnie reprezentować kraj w Champions League. – Od wczoraj odbieramy liczne gratulacje. Odbyłem już nawet rozmowę z jedną dużą łódzką firmą, która jest zainteresowana współpracą. Mam więc nadzieję, że dołączą do nas kolejni sponsorzy. Liczymy też na wsparcie z magistratu, bo nie ma co ukrywać, że nikt w Łodzi temu miastu takiej reklamy nie zrobił i nie zrobi. Awans do Ligi Mistrzów to wielka sprawa i znakomita promocja – zaznacza Marcin Chudzik, prezes Organiki Budowlanych.

Z pewnością budżet będzie musiał wystarczyć na zatrzymanie w Łodzi najbardziej wartościowych zawodniczek oraz ewentualne wzmocnienia. Niektóre zawodniczki po zakończonym sezonie zapewne dostaną propozycje z bogatszych klubów. Jednak wspaniała atmosfera, która panuje w Łodzi, perspektywa występów w Lidze Mistrzyń oraz osoba trenera, za którym murem stoi cały zespół, powinny być poważnymi argumentami.Po poznańskim sukcesie hala w meczu z pilankami będzie pełna. Kibice już dopytują się o bilety – mówi Marcin Chudzik. Hala Parkowa, w której na co dzień grają siatkarki Budowlanych, z pewnością wypełni się szczelnie na mecze play-off. Jednak w przyszłym sezonie, gdy do Łodzi przyjadą najlepsze zespoły z Europy, może okazać się zbyt mała i swoje spotkania zdobywczynie Pucharu Polski rozgrywać będą musiały w Atlas Arenie.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet, Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-03-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved