Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Grzegorz Wagner: Idźmy do przodu, myślmy o przyszłości

Grzegorz Wagner: Idźmy do przodu, myślmy o przyszłości

fot. archiwum

Domex Tytan AZS Częstochowa ma za sobą dwa spotkania w I rundzie fazy play-off przeciwko Asseco Resovii Rzeszów. Podopieczni Grzegorza Wagnera wprawdzie dwukrotnie doznali porażki, jednak w drugim spotkaniu ulegli dopiero po tie-breaku.

Druga runda sezonu zasadniczego nie była zbyt udana dla akademików spod Jasnej Góry. Począwszy od porażki z PGE Skrą Bełchatów w 14. kolejce do końca rundy zasadniczej nie odnieśli żadnego zwycięstwa. Kibiców rozczarowała szczególnie porażka z 18. kolejki z Pamapolem Siatkarz Wieluń. Częstochowianie przegrali 0:3, w drugim secie aż do 12. Rozeszły się plotki, mówiące, że siatkarze AZS-u specjalnie oddali mecz rywalowi. Klub Kibica postanowił zatem nie wpierać zawodników podczas pierwszych spotkań przeciwko Resovii. Nie wiadomo również czy zjawi się w hali „Polonia" podczas trzeciego spotkania.

Po meczu w Wieluniu kibice mogli się poczuć urażeni, bo zagraliśmy naprawdę słabo. Wydaje mi się jednak, że fani powinni być z zespołem na dobre i złe. Nie wiem czemu miałby służyć taki bojkot – powiedział trener Grzegorz Wagner w rozmowie dla „Przeglądu Sportowego". Przyznał, że rozumie rozgoryczenie kibiców, ale dodał: – To jest sport, zdarzają się w nim i takie porażki jak ta w Wieluniu. Zagraliśmy najsłabszy mecz w sezonie i tyle. Wyciąganie błędnych wniosków nie ma sensu.

Teraz akademików z Częstochowy czeka trzecie spotkanie z rzeszowianami. W drugim meczu AZS był bliski odniesienia zwycięstwa, a zatem we własnej hali może jeszcze odrobić straty do podopiecznych Ljubo Travicy. Wierzę w to, że wrócimy jeszcze do Rzeszowa na piąty mecz – powiedział trener Wagner.W marcu, w ósmą rocznicę śmierci, sympatycy polskiej siatkówki wspominali Huberta Jerzego Wagnera. Syn legendarnego szkoleniowca stwierdził, że zapewne jego ojciec byłby zadowolony z rozwoju swojej ukochanej dyscypliny. – Siatkówka stała się w Polsce towarem z najwyższej półki. Są sukcesy, kibice, promocja i pieniądze. Kiedy on odszedł, to wszystko dopiero się zaczynało. Teraz kwitnie.

Z Grzegorzem Wagnerem rozmawiał Kamil Drąg
Cały wywiad w „Przeglądzie Sportowym"

źródło: inf. własna, sports.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-03-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved