Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Grzegorz Ryś: Każdy rywal będzie groźny

Grzegorz Ryś: Każdy rywal będzie groźny

fot. archiwum

- We wtorek rano wylatujemy do Czarnogóry. Do tego czasu w Spale będziemy solidnie trenować, szlifować formę i wylewać siódme poty. Tu też spędzimy Święta Wielkanocne - mówi szkoleniowiec reprezentacji juniorów, Grzegorz Ryś.

Zespół przyjął ten fakt ze zrozumieniem, bo wszyscy zdają sobie sprawę, że w ostatnim okresie przygotowań trzeba dać z siebie wszystko. Oczywiście będzie jajeczko, tradycyjne potrawy i zwyczaje świąteczne, także wbrew pozorom myślę, że Wielkanoc spędzimy prawie jak w rodzinie – mówi na tydzień przed turniejem kwalifikacyjnym do mistrzostw Europy juniorów (7-11 kwietnia), trener reprezentacji Polski – Grzegorz Ryś.

Dwunastkę siatkarzy, którzy pojadą do Czarnogóry polski szkoleniowiec poda 2 kwietnia. –  Niestety ze składu wypadli nam podstawowi zawodnicy: Bartosz Kaczmarek, Adrian Buchowski i Piotr Hain, co na pewno jest dużym osłabieniem dla zespołu. Z drugiej jednak strony – jeśli chodzi o rywalizację sportową – dzięki temu pozostali gracze dostaną swoją szansę i na pewno będą chcieli pokazać się jak najlepiej – mówi Grzegorz Ryś.

Reprezentacja Polski Juniorów w ramach grupy B turnieju kwalifikacyjnego do mistrzostw Europy rywalizować będzie z Hiszpanią, Włochami, Czarnogórą, Norwegią oraz Izraelem. – Każdy rywal będzie groźny. Jak wiadomo najciężej gra się pierwszy mecz – wtedy są bowiem największe emocje. Naszym pierwszym przeciwnikiem będzie Izrael, a na temat tej drużyny nie mamy materiałów. To egzotyczny zespół i ciężko zdobyć o nich jakieś informacje. Teoretycznie najsilniejsze wydają się być ekipy Hiszpanii, Włoch i Czarnogóry. My wychodzimy jednak z założenia, że każdy zespół gra na wysokim poziomie, każdy ma swoje mocniejsze i słabsze strony i nikogo nie będziemy lekceważyć – zaznacza trener polskich juniorów.Awans do mistrzostw Europy uzyska tylko zespół z pierwszego miejsca. Jak podkreśla Grzegorz Ryś – będzie ciężko, ale oczywiście Polacy zrobią wszystko, żeby już po turnieju w Czarnogórze zapewnić sobie udział w europejskim czempionacie, który w dniach 28-31 sierpnia odbędzie się na Białorusi. Na początku lipca rozegrane zostaną jeszcze turnieje barażowe dla drużyn, które zajmą drugie i trzecie miejsce w kwietniowych kwalifikacjach.

źródło: PZPS

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-03-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved