Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > ACH Volley Bled w półfinale mistrzostw Słowenii

ACH Volley Bled w półfinale mistrzostw Słowenii

fot. archiwum

Słoweński zespół ACH Volley Bled, który 10 i 11 kwietnia zagra w Final Four Ligi Mistrzów w Łodzi, musi również walczyć o prymat w rodzimej lidze. Pierwszym przeciwnikiem zawodników Glenna Hoaga był zespół OK UKO Kropa Novice.

Po fazie zasadniczej ACH Volley zajmował pierwsze miejsce, więc mierzył się z drużyną zajmującą ósmą lokatę. Ostatnie miejsce premiowane awansem do fazy play-off zajęła ekipa OK UKO Kropa Novice. Pierwsze spotkanie pomiędzy tymi dwiema drużynami odbyło się w hali OK UKO Kropa.

Pierwszy set rozpoczął się od czteropunktowego prowadzenia Bledu na pierwszej przerwie technicznej (4:8), a następnie doświadczony zespół Hoaga dalej powiększał przewagę. Bardzo młodzi siatkarze z OK UKO Kropa popełniali dużo błędów i na drugiej przerwie technicznej Dan Lewis i jego koledzy prowadzili już 8:16. Ostatecznie partia zakończyła się wynikiem 13:25. Druga odsłona nie różniła się wiele od premierowej partii. Bled od początku kontrolował grę (5:10), a wyróżniającym się zawodnikiem w tej części gry był Oliver Venno. Estończyk popisywał się raz po raz skutecznymi atakami. W końcówce Hoag zdecydował się zmienić swych dwóch podstawowych zawodników – Venno i Dejana Vincicia, a w ich miejsce wpuścił odpowiednio Alena Sketa i Veljko Petkovicia. Po zmianach nie widać było, iż na boisku pojawili się zmiennicy – Bled wygrał równie pewnie, 15:25. Tak łatwe pierwsze dwa sety uśpiły mistrzów Słowenii i w trzeciej partii Kropa Novice napędził im trochę strachu. Podczas pierwszej przerwy technicznej Kropa prowadził 8:7 i dało to do myślenia zarówno trenerowi Hoagowi jak i jego graczom. Na drugiej przerwie technicznej również minimalne prowadzenie utrzymał zespół gospodarzy (16:15), ale już w kolejnych akcjach, za sprawą asa serwisowego Andreja Flajsa i dobrej dyspozycji w ataku Venno, Bled objął prowadzenie (17:19). W końcówce, Bled popełniał więcej błędów i nie potrafił wykorzystać nadarzających się okazji. Młodzi gracze OK UKO Kropa poczuli, że mają szansę na wydarcie seta mistrzom i tak też się stało. Set zakończył się wynikiem 25:22 dla gospodarzy. W czwartej partii ACH Volley znów się przebudził. Na pierwszej przerwie technicznej goście prowadzili 2:8 i widać było, iż poprzednia partia była tylko wypadkiem przy pracy. W kolejnych akcjach różnica poziomu między Bledem i Kropą była ewidentna. Set numer cztery padł łupem Bledu, który wygrał 11:25 i 1:3 w całym spotkaniu.

Najlepiej punktującym zawodnikiem spotkania został gracz OK UKO Kropa – Dejan Pelemis. Przyjmujący gospodarzy zdobył 23 „oczka". W ACH Volley Bled najwięcej punktów zdobył przyjmujący Vid Jakopin. Zapisał on na swym koncie 16 punktów.OK UKO Kropa Novice – ACH Volley Bled 1:3
(13:25, 15:25, 25:22, 11:25)

W spotkaniu rewanżowym ACH Volley Bled nie dał najmniejszych szans swym rywalom i rozstrzygnął spotkanie w trzech krótkich setach. Pierwsza odsłona rozpoczęła się dosyć równo. W zespole Kropa Novice brylował Dejan Pelemis, który wydatnie przysłużył się temu, iż goście remisowali z Bledem 4:4. Na pierwszej przerwie technicznej mistrzowie Słowenii prowadzili już 8:4, za sprawą skutecznej gry blokiem Sketa oraz punktowych kontr. Po przerwie Bled podkręcił tempo i zbudował sześciopunktowe prowadzenie (11:5). 17 i 18 punkt dla Bledu zdobył Pajenk po dwóch udanych atakach. W tym momencie finalistom Ligi Mistrzów zdarzył się przestój – stracili trzy „oczka" z rzędu i prowadzili jedynie 18:15. Trener Hoag szybko zareagował i poprosił o czas. Po przerwie Bled szybko uporał się z przyjezdnymi i zakończył partię wynikiem 25:19. Druga odsłona rozpoczęła się zdecydowanie nie po myśli Glenna Hoaga. Jego podopieczni dosyć szybko i łatwo stracili 5 punktów, a zdobyli tylko jeden. Trener Bledu zdecydował się zmienić Vida Jakopina i w jego miejsce wpuścić kapitana Andreja Flajsa. Zmiana przyniosła oczekiwany efekt, ponieważ Bled na pierwszej przerwie technicznej przegrywał z OK UKO tylko jednym punktem (7:8). Przy stanie 9:11 dla Kropa Novice Bled zdobył cztery „oczka" z rzędu i wyszedł na dwupunktowe prowadzenie (13:11). Końcówka seta ponownie należała do Bledu, który wręcz zmiażdżył rywali blokiem. Ostatnie cztery „oczka" zostały zdobyte przez siatkarzy mistrza Słowenii właśnie dzięki skuteczności tego elementu. Set zakończył się rezultatem 25:16. Trzecia, ostatnia partia tego pojedynku, rozpoczęła się od koncertowej postawy Andreja Flajsa. Przyjmujący Bledu bardzo precyzyjnie i zarazem efektownie kończył wszystkie piłki, które otrzymał od swego rozgrywającego. Pierwsza przerwa techniczna miała miejsce przy wyniku 8:3. Kolejne akcje były już praktycznie formalnością, młody zespół gości nie podjął walki i nie postawił żadnego oporu, co poskutkowało wygraną ACH Volley 25:12.

W drużynie gości po raz kolejny najskuteczniejszym graczem został Dejan Pelemis, który zdobył 14 punktów. Tyle samo „oczek" miał na swym koncie Pajenk (Bled), a najwięcej punktów w tym meczu na swym koncie zapisał Sket – 16.

ACH Volley Bled – OK UKO Kropa Novice 3:0
(25:19, 25:16, 25:12)

Tym samym ACH Volley Bled dosyć szybko i łatwo rozprawił się ze swymi rywalami i awansował do półfinału mistrzostw Słowenii. Teraz zawodnicy Glenna Hoaga czekają na kolejnego rywala – zwycięzcę pary Marchiol Vodi Prvacina i Calcit Volleyball Kamnik.

źródło: ach-volley.si, inf. własna, odbojka.si

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-03-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved