Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > RC Cannes po raz 14 z Pucharem Francji

RC Cannes po raz 14 z Pucharem Francji

Zespół RC Cannes sięgnął po raz kolejny po Puchar Francji siatkarek. W finale zespół z Cannes pokonał 3:1 ASPTT Mulhouse, w składzie którego zagrała Dominika Sieradzan. To już 14 triumf Racingu w rozgrywkach pucharowych we Francji.

Zwycięstwo w finale Pucharu Francji jest dobrym znakiem dla zespołu RC Cannes, który już w przyszły weekend będzie gościł najlepsze drużyny Ligi Mistrzyń. W półfinale Champions League francuski zespół zmierzy się z Fenerbahce Stambuł, w drugim spotkaniu zagrają dwie włoskie drużyny – Asystel Novara i Volley Bergamo.

Finałowe spotkanie pucharu Francji lepiej rozpoczęły siatkarki z Miluzy. Wygrały pierwszego seta do 20 imponując walecznością i dobra gra w każdym elemencie spotkania. Jednak już w drugim secie zespół z Cannes opanował grę i wyrównał stan rywalizacji. Trzeci i czwarty set wyglądały podobnie. Zacięta walka trwała do połowy każdej partii, a później na boisku punkty zdobywał już Racing, wygrywając odpowiednio do 15 i 16. – Graliśmy pod ogromną presją – tłumaczył po spotkaniu Fang Yan, szkoleniowiec RC Cannes. – Porażka byłaby dla nas katastrofą. Rywalki zagrały dziś dobre spotkania i przysporzyły nam wiele kłopotów. Cieszę się, że potrafiliśmy im sprostać, bo to dobrze rokuje przed spotkaniami Ligi Mistrzyń.

Mniej zadowolona po meczu była trener Miluzy. – Mój zespół spanikował w drugim secie, gdy przegrywał 0:4. Ciężko pracowałyśmy, żeby się przygotować do tego spotkania, przegraliśmy ten mecz w naszych głowach. Wiele szkód uczyniła nam również świetna Victoria Ravva. Racing ma świetne zmienniczki, my podjęłyśmy walkę, ale to było za mało – mówiła Magali Magail.