Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Serie A: Wygrana „Skowronka” na koniec rundy zasadniczej

Serie A: Wygrana „Skowronka” na koniec rundy zasadniczej

Scavolini Pesaro pokonało 3:1 Riso Scotti Pavia. Dzięki tej wygranej podopieczne Riccardo Marchesiego zakończyły rundę zasadniczą na pierwszym miejscu w tabeli, a ich rywalem w I rundzie play-off będzie Asystel Volley Novara.

Początek spotkania był wyrównany, żadna z ekip nie potrafiła wypracować sobie większej przewagi. Na pierwszej przerwie technicznej 8:7 prowadziły przyjezdne. Kolejne akcje nie przynosiły zmiany obrazu gry (13:13). Jednak wówczas ton grze zaczęły nadawać gospodynie, które odskoczyły rywalkom na dwa „oczka" (16:14). W końcówce premierowej odsłony przewaga podopiecznych Riccardo Marchesiego powiększyła się do czterech punktów (21:17). Ostatecznie pierwszy set padł łupem koleżanek Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty 25:20.

W pierwszych akcjach drugiej odsłony obie ekipy walczyły cios za cios, ale jeszcze przed przerwą techniczną drużyna z Pesaro zyskała niewielką przewagę (7:4). W kolejnych akcjach podopieczne Gianfranco Milano nie potrafiły znaleźć skutecznej recepty na to, by zbliżyć się do gospodyń (7:10, 10:13), a co więcej – w drugiej fazie tej partii gospodynie wrzuciły piąty bieg i błyskawicznie osiągnęły znaczącą przewagę (18:12), Jednak zespół z Pavii odrobił część strat (16:18). Nie na wiele się to zdało, bowiem chwilę później Scavolini wygrywało 21:17, a następnie 23:19. Wówczas wydawało się, że liderki Serie A pewnie zmierzają do wygranej, ale ambitnie grające siatkarki Riso Scotti najpierw doprowadziły do remisu (24:24), a następnie zachowały więcej zimnej krwi w końcówce, którą rozstrzygnęły na swoją korzyść 27:25.

Niepocieszone takim obrotem sprawy, gospodynie od początku trzeciego seta wzięły się ostro do pracy. Już po kilku akcjach prowadziły 4:1, a następnie 8:3. Z każdą kolejną piłką koleżanki Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty zwiększały swoją przewagę (14:6). Kolejne minuty nie przynosiły zmiany obrazu gry. Przyjezdne nie miały siatkarskich argumentów, by niwelować straty (9:19). Końcówka trzeciego seta była już bez historii, a siatkarki z Pesaro rozgromiły ekipę z Pavii 25:12.

Czwarta odsłona również nie rozpoczęła się korzystnie dla zawodniczek Gianfranco Milano, które przegrywały 0:3 i 1:6. Na pierwszym czasie technicznym Scavolini miało aż sześć „oczek" przewagi nad rywalkami (8:2). W następnych akcjach gra przyjezdnych zupełnie się posypała. Skrzętnie wykorzystywały to gospodynie, które zdobywały punkt za punktem (11:3 i 16:6). Jednak potem w ich szeregi wkradło się niewielkie rozluźnienie, a przez to straciły cztery „oczka" z rzędu (16:10). W kolejnych akcjach wszystko wróciło do normy, liderki Serie A kontrolowały to, co działo się na boisku (19:13 oraz 21:15). Ostatecznie w czwartej partii lepszy okazał się zespół z Pesaro, który zwyciężył 25:17.

W meczowej dwunastce zabrakło Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty, która z powodu choroby nie mogła pomóc koleżankom.

Scavolini Pesaro – Riso Scotti Pavia 3:1
(25:20, 25:27, 25:12, 25:17)

Scavolini: Usic (19) Garzaro (13), Marinkovic (15), Ferretti (1), Costagrande (21), Guiggi (14), Wijnhoven (libero) oraz, Mari, Saccomani i Boscoscuro

Riso Scotti: Spinato (3), Frigo (9), Grizzo (9), Horvath (9), Caroli (7), Ikic (18), Poma (libero)