Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Organika Budowlani Łódź z Pucharem Polski

Organika Budowlani Łódź z Pucharem Polski

Zwycięstwo Organiki Budowlanych Łódź nad BKS-em Aluprof Bielsko-Biała w półfinale Pucharu Polski zostało okrzyknięte niespodzianką. W niedzielę jednak łodzianki jeszcze bardziej wszystkich zaskoczyły i pokonały w finale Bank BPS Muszynianka Fakro 3:1.

Pierwszy set meczu finałowego rozpoczął się od prowadzenia łodzianek – w ataku bezbłędna była kapitan Organiki – Małgorzata Niemczyk, a wspierała ją na prawym skrzydle Katarzyna Zaroślińska. Na pierwszą przerwę techniczną siatkarki beniaminka PlusLigi Kobiet schodziły, prowadząc 8:4. Po wznowieniu gry punkt dla Mineralnych zdobyła Agnieszka Bednarek-Kasza, a gra zaczęła się wyrównywać. Od stanu 10:8 dla łodzianek zespoły zdobywały punkty na zmianę, a do pierwszego remisu doszło przy wyniku 13:13. Dopiero w końcówce seta, zawodniczki Organiki znacznie poprawiły swoją grę w bloku i dzięki temu rozstrzygnęły tę partię na swoją korzyść.

Druga odsłona spotkania miała podobny przebieg, co pierwsza. Po pierwszej przerwie technicznej na prowadzenie wyszły łodzianki i mogło się wydawać, że ten set również padnie ich łupem. Tak też się stało, w dużej mierze dzięki znakomitej postawie Karoliny Kosek, która raz po raz umiejętnie obijała blok rywalek. Wtórowały jej Brazylijki Michela Teixeira i Luana de Paula, co pozwoliło podopiecznym Wiesława Popika wygrać tę część gry, 25:20

W partii trzeciej, trener Muszynianki – Bogdan Serwiński zdecydował się desygnować na parkiet Martę Solipiwko, która zastąpiła Izabelę Żebrowską, a w miejsce Sylwii Pyci pojawiła się Dorota Pykosz. Zmiany te przyniosły oczekiwany efekt i zawodniczki mistrza Polski schodziły z parkietu zwycięskie.

Set czwarty i zarazem ostatni obfitował w wiele akcji na najwyższym poziomie. Po stronie Organiki bardzo wysoką skuteczność w ataku, podobnie jak w poprzednich partiach, miała Katarzyna Zaroślińska, z kolei grę Mineralnych wzięła na swoje barki Aleksandra Jagieło. Później, przy stanie 13:10 prowadzenie objęły łodzianki i nie oddały go już do końca seta, wygrywając go 25:20 i w całym meczu 3:1.

MVP meczu została Katarzyna Zaroślińska.

Organika Budowlani Łódź – Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna 3:1
(25:22, 25:20, 22:25, 25:20)