Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Misja wykonana – Trefl w finale play-off

I liga K: Misja wykonana – Trefl w finale play-off

Trzech meczów potrzebowały sopocianki, by potwierdzić swoją wyższość nad Chemikiem Police. W pierwszym wyjazdowym spotkaniu pokonały rywalki w pięciu setach i mogą się już psychicznie przygotowywać do ostatecznej walki o PlusLigę Kobiet.

Pierwszy set przebiegał pod dyktando przyjezdnych. Sopocianki świetnie grały w przyjęciu, dzięki czemu Marta Szymańska mogła zaprezentować pełnię swoich umiejętności w rozegraniu. Trefl osiągnął trzy-czteropunktową przewagę i utrzymywał ją przez większą część partii. Gospodyniom udało się obronić dwie piłki setowe, ale ostatecznie pierwsza odsłona zakończyła się zwycięstwem podopiecznych Edwarda Pawluna 25:22.

Zgoła odmienny przebieg miała druga część meczu. Tylko w początkowej fazie zespoły walczyły punkt za punkt. Później "chemiczki" prezentowały mocną i celną zagrywkę, którą odrzucały rywalki od siatki, zupełnie dominując tę odsłonę. Odskoczyły na 14:10, powiększyły przewagę do 20:12, by ostatecznie wygrać 25:15 i doprowadzić do remisu 1:1 w całym spotkaniu.

W trzeciej partii Trefl przypomniał sobie o roli faworyta i po sześciu pierwszych akcjach prowadził 5:1. Sopocianki nie zwalniały tempa i zanim gospodynie zapisały na swoim koncie piąty punkt, przyjezdne miały ich już trzynaście. Wydawało się, że ten set może skończyć się równie wysokim wynikiem, co poprzedni. Przy prowadzeniu Trefla 19:13 w pole zagrywki powędrowała jednak Magdalena Soter i zmniejszyła dystans między zespołami do zaledwie jednego oczka. Trefl w tym fragmencie seta grał zbyt bojaźliwie w ataku, co skwapliwie wykorzystywały ambitne policzanki. Kiedy jednak zespół z Sopotu złapał swój rytm gry, Chemik znów był bezradny. Po zakończeniu wspomnianej passy był w stanie dopisać do swojego konta w tym secie tylko jeden punkt. Przyjezdne dokończyły to, co tak dobrze zaczęły i po trzech setach prowadziły 2:1.

Kibice zgromadzeni w polickiej hali liczyli, że – podobnie jak w dwóch z trzech ostatnich spotkań między tymi drużynami – o zwycięstwie zadecyduje tie-break. I nie zawiedli się. Przez większą część czwartej partii wynik oscylował w okolicach remisu, jednak w końcówce to ich ulubienice zachowały więcej zimnej krwi. Odskoczyły na 23:20 i choć sopociankom udało się zdobyć jeszcze kontaktowy punkt, to set zakończył się zwycięstwem "chemiczek" 25:23.

Rozpędzone policzanki lepiej zaczęły również decydującą odsłonę. Od razu odskoczyły na dwa punkty, by po chwili prowadzić 7:4. Trefl popełniał ten sam błąd, co we wcześniejszych partiach – podejmował zbyt małe ryzyko w ataku. Kiedy jednak na konto sopocianek trafił piąty punkt, a w pole zagrywki powędrowała Natalia Nuszel, sytuacja zmieniła się o 180 stopni. Przyjezdne znakomicie rozczytywały rozegrania Katarzyny Ciesielskiej i ustawiały dobry blok. Wybite z uderzenia gospodynie zaczęły się mylić, co pozwoliło Treflowi wyjść na prowadzenie 11:7. Czteropunktowy dystans między zespołami utrzymał się zresztą do końca partii. Silny zespół Chemika był więc blisko odniesienia pierwszego zwycięstwa nad zespołem z Sopotu i przedłużenia swoich szans na awans do krajowej elity, jednak po raz kolejny górą w decydującej partii były mistrzynie sezonu zasadniczego. Podopieczne Mariusza Bujka zakończyły tym samym ligowe rozgrywki i zostały sklasyfikowane na czwartym miejscu w pierwszej lidze.

PSPS Chemik Police – Trefl Sopot 2:3
(22:25, 25:14, 19:25, 25:23, 11:15)

Trefl: Toborek, Nuszel, Sołodkowicz, Rzenno, Szymańska, Kaliszuk, Śliwa (libero) oraz Gorszyniecka, Reimus, Kruk i Naczk