Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Łatwe i szybkie zwycięstwo Skry

PlusLiga: Łatwe i szybkie zwycięstwo Skry

Skra Bełchatów w przekonywujący sposób pokonała we własnej hali Siatkarza Wieluń 3:0 w pierwszym meczu play-off w PLusLidze. Zawodnicy z Wielunia jedynie w trzecim secie nawiązali wyrównaną grę z bełchatowianami.

Pierwsza odsłona spotkania miała dosyć wyrównany przebieg – oba zespoły prezentowały walkę punkt za punkt. W grę wkradło się również sporo błędów własnych i to po obydwu stronach siatki. Po kolejnej pomyłce gospodarzy nastąpił remis po 6. Skra szybko zdobyła dwa „oczka"z rzędu i na pierwszej przerwie prowadziła 8:6. Po wznowieniu gry doskonale w ataku spisał się Antiga, a zaraz po nim Możdżonek skutecznie musnął wieluński blok, co doprowadziło do wyniku 11:6. Trenerowi Dacewiczowi nie pozostało więc nic innego, jak tylko poprosić o czas dla swojego zespołu. Przerwa ta okazała się być korzystna, bowiem skutecznie wybiła z rytmu rywala, który popełnił błąd w polu serwisowym. Było to jednak za mało jak na taką potężną drużynę, jaką jest Skra. Mistrzowie Polski prowadzili na drugiej przerwie technicznej pewnie, bo 16:10. Od tego momentu na pełne słowa uznania zasłużył Antiga, który prezentował dzisiaj bardzo wysoką skuteczność w ataku. Kolejny jego potężny i oczywiście skuteczny atak dał 20 „oczko" gospodarzom, którzy pewnie zmierzali do wygrania w tej części spotkania. Po krótkiej chwili Winiarski ustrzelił dla swojego zespołu pierwszą piłkę setową (24:18). Seta zakończyła niezwykle udana zagrywka Możdżonka wynikiem 25:18.

Drugi set rozpoczął się bardzo podobnie do poprzedniego – ponownie obie drużyny toczyły zacięty i wyrównany bój o punkty. Pierwsza przerwa techniczna nastąpiła przy nieznacznym prowadzeniu gospodarzy 8:7. Po wznowieniu gry nastąpił lekki zastój w drużynie Pamapolu, natomiast Skra zaczęła odskakiwać rywalom i po obiciu bloku przez Winiarskiego było 14:8. W ślady Winiarskiego poszedł Wlazły, który dołożył kilka „oczek" na konto swojego zespołu. Druga przerwa techniczna to czysta dominacja bełchatowian – Skra pewnie trzymała na dystans swojego przeciwnika (16:10). W tym momencie w szeregi Pamapolu zaczęły wkradać się błędy, przez co wielunianie oddawali Skrze punkty za darmo. Siatkarze Pamapolu nie byli w stanie odrobić już tak dużych strat, bowiem po kolejnym skutecznym ataku Winiarskiego wynik wynosił 20:12. Lekki zryw po stronie wielunian nastąpił za sprawą Lubiejewskiego, który swoimi atakami chciał odmienić losy tego seta. Zawodnik ten zdobył dwa „oczka" pod rząd dla swojej ekipy (23:15). Mimo wszystko, po krótkiej chwili, Skra była w posiadaniu pierwszej piłki setowej, którą skutecznie wykorzystał Novotny w polu serwisowym (25:15).

Dosyć wyrównanie rozpoczęła się również i trzecia partia spotkania. Mimo równego początku, Skra potrafiła szybko odskoczyć swojemu rywalowi na kilka „oczek" i na pierwszej przerwie prowadziła 8:4. Po wznowieniu gry Nowak i Stelmach zaprezentowali się punktowymi atakami. Szybko jednak kontratakiem odpowiedział Novotny, a w jego ślady poszedł Winiarski i wkrótce wynik wynosił 10:7. Wielunianie nie mieli argumentów wobec atakujących z bełchatowskiej drużyny. Po udanej zagrywce Antigi i kolejnej punktowej akcji Novotnego, o czas poprosił trener Dacewicz 12:7. Po czasie Sarnecki wziął ciężar gry na siebie. Zawodnik ten w tym momencie spisywał się doskonale. Po jego kolejnym mocnym ataku przewaga Skry stopniała 14:12. Druga przerwa techniczna nie przyniosła jednak żadnych nowości – to Skra nadal prowadziła 16:13. Wielunianie jednak nie chcieli tak łatwo odpuścić i wzięli się ostro do gry. Pełni mobilizacji doprowadzili wkrótce do remisu po 19. Emocje zdecydowanie wzrosły, bowiem jeszcze wszystko w tym secie zdarzyć się mogło. Mimo krótkiej gry w dzisiejszym meczu, Kurek dorzucił kilka „oczek" na konto swojej drużyny i dzięki temu Skra ponownie zyskała lekką przewagę nad rywalami. Przy stanie 22:20 o czas poprosił jeszcze trener Pamapolu. Po nim Kurek popisał się asem serwisowym. Wkrótce bełchatowianie stali się w posiadaniu pierwszej piłki meczowej (24:20). Pierwszego meczbola dzielnie obronił Nowak, obijając skutecznie bełchatowską ścianę, jednak ostatecznie to Skra okazała się górą, wygrywając 25:21, a całe spotkanie 3:0.

Skra Bełchatów – Pamapol Siatkarz Wieluń 3:0
(25:18, 25:15, 25:21)

MVP meczu: Stephane Antiga

Stan rywalizacji I rundy play-off: 1-0 dla Skry

Składy drużyn:
Skra: Wlazły (8 pkt.), Wnuk (3), Antiga (14), Falasca (2), Winiarski (10), Możdżonek (4), Gacek (libero) oraz Dobrowolski, Kurek (3) i Novotny (10)
Siatkarz: Sarnecki (10 pkt.), Stelmach (2), Wołosz, Zajder (3), Nowak (2), Błoński (13), Kryś (libero) oraz Lubiejewski (4), Matejczyk i Kordysz (2)