Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Walka o mistrzostwo – ostatnie starcie?

II liga M: Walka o mistrzostwo – ostatnie starcie?

fot. archiwum

Być może już w niedzielę rozstrzygnie się kwestia mistrzostwa gr. 2 II ligi mężczyzn. Do Kamiennej Góry przyjeżdża druga drużyna Skry Bełchatów. Po pierwszym weekendzie jest remis 1:1. Kto wygra dwa spotkania, zagra w kwietniowym turnieju mistrzów.

PZPS podjął decyzję o nie rozszerzeniu PlusLigi, w związku z tym nie zmieniają się zasady o awansie i spadku. 9-11 kwietnia odbędzie się turniej mistrzów, a tydzień później turniej barażowy. Jednak zanim do tego dojdzie, trzeba wywalczyć mistrzostwo grupy. Po pierwszym weekendzie rywalizacji pomiędzy Sudetami a Skrą II mamy remis po 1. Teraz rywalizacja przenosi się do Kamiennej Góry i być może w niedzielę poznamy najlepszą drużynę grupy 2.

Sudety jechały do Bełchatowa niemal na pożarcie. Skra II jest jedyną drużyną, która dwukrotnie pokonała siatkarzy z Dolnego Śląska w rundzie zasadniczej. Pierwsze spotkanie potwierdziło przypuszczenia. Mimo iż drugi set zakończył się na przewagi 27:25, to w trzecim bełchatowianie nie dali żadnych szans gościom wygrywając 25:15 i cały mecz 3:0. Jednak gospodarze nie mogli zbytnio cieszyć się ze zwycięstwa, ponieważ kontuzji stawu skokowego doznał Piotr Dłubała, który nie zagra w najbliższy weekend w Kamiennej Górze. – Niestety skręcenie jest na tyle poważne, a do tego istnieje podejrzenie pęknięcia gości, więc przerwa w grze będzie dłuższa niż początkowo przewidywałem – oznajmił kapitan bełchatowian.

Niedzielny pojedynek diametralnie różnił się od sobotniego. To Sudety grały jak natchnione, skrzętnie wykorzystując błędy rywali. W bełchatowskim zespole był widoczny brak Dłubały, jednak porażki 0:3 nie można tłumaczyć jedynie brakiem kapitana. Warto przypomnieć, że w pierwszej rundzie play-off Skra II wygrała pierwszy mecz z Bzurą 3:1, by następnego dnia przegrać w identycznym stosunku, a w Ozorkowie dwukrotnie zwyciężyć. Dlatego siatkarze z Dolnego Śląska powinni się mieć na baczności. Kamiennogórzanie przegrali dwukrotnie na własnej hali, w tym raz właśnie z rezerwami Skry.Czy w ten weekend zostaną rozstrzygnięte losy mistrzostwa drugiej grupy? Czy może potrzebne będzie piąte spotkanie w Bełchatowie? Czy Skra II poradzi sobie bez kapitan? Na te i inne pytania poznamy odpowiedź w sobotę o godz. 17.00 i niedzielę o 12.00 na Sali ZSZiO przy ul. Traugutta 2 w Kamiennej Górze.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-03-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved