Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > W maju Wadowickie Dni Siatkówki

W maju Wadowickie Dni Siatkówki

fot. archiwum

W dniach 14-23 maja Wadowice staną się najważniejszym punktem na mapie siatkówki amatorskiej. Gościć będą siatkarzy-amatorów z regionu oraz zawodników i znane postacie świata siatkówki, które zgodziły się wesprzeć to niezwykłe siatkarskie święto.

Wadowickie Dni Siatkówki to cykl sportowych wydarzeń, które zainauguruje II Turniej o Puchar Mariusza Wlazłego, w którym rywalizować będzie 8 drużyn dorosłych amatorów, reprezentujących lokalne firmy i instytucje, a także zespół, działaczy i trenerów PGE Skry Bełchatów, 5-krotnego Mistrza Polski, który objął rozgrywki specjalnym patronatem.

Centralnym Wydarzeniem Wadowickich Dni Siatkówki będą Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, których organizację Polski Związek Piłki Siatkowej powierzył Wadowicom w uznaniu za aktywną promocję piłki siatkowej. W rywalizacji weźmie udział osiem zespołów młodych siatkarzy wyłonionych w ramach ogólnopolskich eliminacji. Organizatorzy Wadowickich Dni Siatkówki wierzą, że młodzi zawodnicy, którzy wystąpią na wadowickich parkietach to przyszłość polskiej siatkówki. Rangę imprezy docenił także Mirosław Przedpełski, Prezes PZPS, który objął mistrzostwa osobistym patronatem. Zorganizowanie wadowickiego święta siatkówki możliwe jest dzięki społecznemu zaangażowaniu wielu osób, ale także dzięki znaczącej pomocy lokalnego samorządu, firm i instytucji.

Uzyskując dodatkowe wsparcie PZPS-u i PGE Skry Bełchatów nasza inicjatywa nabrała rozmachu i pomyślnie rokuje na przyszłość – mówi Mariusz Jasiński, jeden z animatorów siatkówki w Wadowicach.Wadowickie Dni Siatkówki to spotkanie pasjonatów tej dyscypliny z całej Polski, w którym nie pucharowe emocje będą najważniejsze. – Chcemy pokazać, że piłka siatkowa w wykonaniu młodzieży i amatorów to wspaniały sposób spędzania wolnego czasu i dobra zabawa zarówno dla młodych, jak i dla dorosłych, która promuje takie wartości jak praca w zespole i rywalizacja w duchu fair play – podsumowuje przedstawiciel organizatorów, Bartłomiej Tkacz, który dziękując sponsorom i przyjaciołom za dotychczasowe wsparcie, zapowiada, że wkrótce przekaże więcej informacji na temat majowej imprezy.

źródło: inf. prasowa, PZPS

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka amatorska

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-03-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved