Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Zapowiedź ostatniej kolejki

I liga M: Zapowiedź ostatniej kolejki

fot. archiwum

W play-off na pewno zagra Trefl, Fart, Joker i Avia. Po rundzie zasadniczej na ostatnim miejscu znajdzie się najprawdopodobniej Morze Bałtyk Szczecin. Nadal toczy się walka o bezpieczne utrzymanie w lidze pomiędzy Energetykiem, AZS-em i Ślepskiem.

Wygrana Farta nad AZS-em pozwoli kieleckim siatkarzom jedynie na stabilniejszą pozycję na drugim miejscu. Grę w fazie play-off drużyna zapewniła sobie bowiem już dużo wcześniej. W bardziej skomplikowanej sytuacji są akademicy z Nysy. Jeśli opolskim zawodnikom uda się zwyciężyć w tym spotkaniu, to zajmą ósme miejsce i na pewno pozostaną w lidze, ponieważ Energetyk Jaworzno, mający aktualnie trzydzieści punktów, w tym tygodniu pauzuje.

W Suwałkach z tamtejszym Ślepskiem zagrają siatkarze z Gorzowa. Zawodnicy GTPS-u w zupełności wykonali przedsezonowe założenia i po pewnym zwycięstwie 3:0 nad Energetykiem zapewnili sobie przynajmniej szóstą lokatę. Aby zająć piąte miejsce, lubuska drużyna musi zwyciężyć w ostatnim meczu rundy zasadniczej. Nie wiadomo czy beniaminek ligi zagra w barażach o utrzymanie. Obecnie znajduje się na dziesiątym miejscu, a wygrana na własnym parkiecie z GTPS-em może pozwolić im na ewentualne przesunięcie się na ósmą pozycję.

Znikome szanse na drugie miejsce mają jeszcze siatkarze Jokera Piła, którzy zmierzą się z BBTS-em. Zawodnicy Przemysława Michalczyka raczej utrzymają bezpieczne miejsce w tabeli, ale wygrana może pozwolić im ewentualnie na zajęcie szóstej lokaty. W minionej kolejce wielkopolscy zawodnicy przegrali aż 0:3 w Gdańsku z liderem klasyfikacji. Bielszczanie natomiast zadziwili, ponieważ zwyciężyli na własnym parkiecie 3:1 z wyżej notowanym Orłem Międzyrzecz. Ostatnia rywalizacja tych zespołów zakończyła się po pięciosetowej walce zwycięstwem pilan.Orzeł Międzyrzecz podejmie Avię Świdnik, która zapewniła sobie czwarte miejsce po porażce 1:3 swoich sobotnich rywali w poprzednim tygodniu w Bielsku. Międzyrzeczanie, mimo przegranej z BBTS-em, nadal mają szansę na piąte miejsce, o które rywalizują z drugim lubuskim zespołem – GTPS-em Gorzów. Świdniczanie w ostatnim czasie przegrali kilka spotkań z niżej notowanymi rywalami, dlatego w tej rywalizacji Orzeł nie pozostaje bez szans. W pierwszej rywalizacji obu zespołów zwyciężyli międzyrzeczanie 1:3.

Zajmujący obecnie ostatnie miejsce klub ze Szczecina zmierzy się z niewiele wyżej notowanym Pronarem Hajnówka. Obie drużyny nie mają już żadnych szans na zajęcie bezpiecznej lokaty po rundzie zasadniczej. Co więcej Morze, nawet jeśli zwycięży w tym spotkaniu za trzy punkty nadal pozostanie na ostatniej pozycji. Pronar jest obecnie na jedenastym miejscu i zgromadził na swoim koncie dwadzieścia pięć punktów. Jeśli hajnowianie zwyciężą w tym meczu, mają szansę jedynie na dziesiątą lokatę.

Odbyło się już jedno, w gruncie rzeczy mało znaczące dla ogólnej klasyfikacji, spotkanie. Trefl Gdańsk pokonał 3:1 uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego, którzy tradycyjnie już nie wystąpią w dalszej części rozgrywek. SMS na swoim koncie zgromadził dwadzieścia dwa punkty i jak na młody wiek zawodników to całkiem niezły wynik. Trefl pozostaje samotnym liderem klasyfikacji.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2010-03-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved