Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Derby Podlasia dla Ślepska Suwałki

I liga M: Derby Podlasia dla Ślepska Suwałki

Stało się tak, jak chcieli działacze, trenerzy, zawodnicy i kibice Ślepska. Suwalski zespół wygrał w Hajnówce derbowy mecz z Pronarem Parkietem 3:0 i zainkasował trzy punkty. A że w innych meczach nie było  niespodzianek, Ślepsk wciąż jest w grze o ósemkę.

Gorzów nie ma po co przyjeżdżać, bo ich ogramy, nawet jak trzeba będzie podgryźć nieco ten nowy parkiet – żartują zawodnicy Ślepska. – Zachowaliśmy szanse na uniknięcie baraży i od nas teraz zależy, jak ją wykorzystamy. Pokazaliśmy, że nie tylko chcemy, ale i potrafimy grać i wygrywać, wytrzymujemy psychicznie. To zwycięstwo dodało nam jeszcze skrzydeł.

Spokojniej do wygranej podchodzi trener Adam Aleksandrowicz.

Trochę nerwówki było w pierwszym secie, ale nie wynikało to z gry, a zamieszania powodowanego błędami w ustawieniu gospodarzy – mówi trener Aleksandrowicz. Co rusz przerwa, ktoś podchodził od stolika, dyskutował. Chłopcy, zamiast skupić się na grze, patrzyli co się dzieje. Na szczęście tę partię wygraliśmy. A w następnych setach zagraliśmy już swoje. Co zadecydowało o naszym sukcesie? Dziś zdecydowanie blok. W tym elemencie rywale nie mieli w zasadzie nic do powiedzenia. Na naszych 14 czy 15 bloków odpowiedzieli dwoma czy trzema. Dobrze wszedł w mecz Sławek Gołębski. Pojawił się na parkiecie w trzecim secie i pierwszy kontakt z piłką to był udany blok. Później też w tym elemencie nieźle popracował. Nieco słabiej zagrał za to Jonas Rakickas. Bardzo chciał, ale dziś mu nie wychodziło. Generalnie jednak z postawy całej drużyny jestem zadowolony. Trudno się nie cieszyć. Wciąż jesteśmy w grze o ósemkę i utrzymanie się w I lidze bez baraży.

Zespół funkcjonował jak szwajcarski zegarek, bez zacięć, wahnięć, zatrzymań – dodaje Piotr Poskrobko, II trener Ślepska. – Cały zespół zagrał bardzo dobre spotkanie. W I secie mieliśmy trochę walki punkt za punkt, ale z każdą piłką nasza drużyna nabierała rozpędu. No i "przeszlifowaliśmy" Parkiet.

Dzięki trzem punktom zespół Ślepska wyprzedził w tabeli Pronar Parkiet Hajnówka i zajmuje 10. miejsce. W grze o ósemkę liczą się jeszcze trzy zespoły Energetyk Jaworzno, który ma 30 pkt. i jest ósmy, ale zakończył już występy w tej rundzie, AZS PWSZ Nysa tracący do jaworznian jedne punkt i mający do rozegrania mecz wyjazdowy w Kielcach z wiceliderem Fartem No i suwalczanie, którzy we własnej hali podejmą GTPS Rajbud Gorzów Wielkopolski.

Kibice Ślepska już dziś zapowiadają, że w sobotę o godz. 18.00 w hali OSiR zabraknie miejsc, a atmosfera będzie przypominała „kocioł czarownic".

Pronar Parkiet Hajnówka – Ślepsk Suwałki 0:3
(28:30, 21:25, 18:25)