Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Krzysztof Gierczyński: Chcemy zainkasować trzy punkty

Krzysztof Gierczyński: Chcemy zainkasować trzy punkty

fot. archiwum

Rzeszowianie w pojedynku z Politechniką Warszawską walczyć będą o jak najwyższą lokatę po rundzie zasadniczej. Po przeciwnej stronie barykady znajdować się będę podopieczni Radosława Panasa, których celem będzie zagwarantowanie sobie gry w play-off.

Pewna drugiego miejsca może być już ZAKSA, która wczoraj w trzech setach pokonała AZS Olsztyn. W sobotę korespondencyjna walka toczyć się będzie pomiędzy Jastrzębskim Węglem i Resovią Rzeszów, a stawką tej rywalizacji jest trzecie miejsce po rundzie zasadniczej – Zostały nam iluzoryczne nadzieje. Nie ma się co jednak łudzić. ZAKSA i Jastrzębie nie potracą punktów. Wiedzą dokładnie o co jest walka. Tak więc podejrzewam, że fazę play-off zaczniemy z czwartego miejsca. Oczywiście z Warszawa musimy zainkasować komplet punktów bo może jednak jakaś szansa się pojawi. Choć z drugiej strony nie ma co za bardzo łudzić się na wyższa lokatę – stwierdził w rozmowie z dziennikiem Super Nowości, kapitan Resovii Krzysztof Gierczyński.

W sobotę siatkarze z Podkarpacia chcą pozostawić na swoim terenie komplet punktów, niezależnie od wyniku, jaki padnie w Bydgoszczy. W Łuczniczce  bowiem miejscowa Delecta mierzyć się będzie z Jastrzębskim Węglem, który o jeden punkt wyprzedza Resovie – Dla Warszawy jest to mecz o życie i będą walczyć ostro, a my będziemy chcieli na koniec rundy zasadniczej zainkasować trzy punkty. Nawet jak nie będzie szans na wyższe miejsce niż czwarte to musimy zwyciężyć, choćby dla kibiców – uważa przyjmujący rzeszowian.

Czwarta lokata po rundzie zasadniczej niesie za sobą ewentualność gry w półfinałach ze Skrą Bełchatów. Nie dziwi więc chęć uniknięcia przez wszystkie zespoły z górnej części tabeli starcia z obrońcą tytułu  w 1/2 finału. Jak stwierdził Krzysztof Gierczyński – Skra jest w tej chwili jeszcze mocniejsza niż była. Doszedł już Michał Winiarski, a w obwodzie jest jeszcze Bartek Kurek i inni bardzo dobrzy zawodnicy. No cóż udało się nam wyeliminować ich w Pucharze Polski to powalczymy też w półfinale. Oczywiście do tego półfinału jeszcze nie awansowaliśmy. Najpierw trzeba w I rundzie wygrać trzy mecze, a to wcale taką oczywistą sprawą nie będzie. Dlatego nie ma co już teraz wybiegać myślami tak daleko, tylko koncentrować się na wcześniejszych meczach.* Z zawodnikiem rozmawiał Rafał Myśliwiec
(Super Nowości)

źródło: inf. własna, Super Nowości

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-03-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved