Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Dwa zwycięstwa juniorów w Tomaszowie Mazowieckim

Dwa zwycięstwa juniorów w Tomaszowie Mazowieckim

fot. archiwum

Kadra polskich juniorów przygotowuje się do eliminacji mistrzostw Europy. W drugim dniu turnieju z okazji Tomaszowskich Dni Sportu w Tomaszowie Polska A pokonała Lechię Tomaszów 3:0. W innym spotkaniu Kadra B pokonała Czechy 3:2.

Kibice liczą na dobrą grę Mateusza Miki. – Na pewno Mateusz ma sporo doświadczenia – powiedział trener polskich juniorów Grzegorz Ryś.Zdobył je nie tylko w starszej grupie rocznikowej, z którą spędził sporo czasu szkoleniowego. Dużo zyskał będąc w zespole wicemistrza Polski Resovii czy to wchodząc do gry w Lidze Mistrzów, PlusLidze czy nawet podczas zajęć treningowych. To jest zupełnie inna jakość gry, jakość pracy. Na pewno doświadczenie tego zawodnika będziemy starali się wykorzystać.

Widać, że w piątek w Białej Rawskiej Mateusz nie pokazał wszystkiego co potrafi. Ale po dłuższej przerwie trudno wymagać od nie go jakichś nadzwyczajnych poczynań. Z nami jest raptem cztery-pięć dni. Jest to naturalne. Chciałoby się, żeby Mateusz był z nami jak najdłużej. Są to już inne uwarunkowania. Jak wróci do nas po pierwszej rundzie play off, to będzie okazja poprawić pewne mankamenty na boisku – zapowiada Ryś.Nie ukrywam, że czeka nas sporo pracy. Najbliższe dwa tygodnie po turnieju Gali Siatkówki w Tomaszowie, chcielibyśmy wykorzystać na poprawę naszej gry. Naprawdę jest jeszcze co robić. W sobotnim spotkaniu wszyscy zawodnicy zagrali na dobrym poziomie – dodał szkoleniowiec polskich juniorów.

Polska A – Lechia Tomaszów 3:0
(25:23, 25:20, 25:15)Polska B – Czechy 3:2
(25:17, 24:26, 19:25, 26:24, 15:13)

Polska A: Szczurek, Hebda, Mika, Ferens, Dryja, Hain, Olenderek (libero) oraz Gonciarz, Piotrowski, Zalewski i Kalembka

źródło: PZPS

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2010-03-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved