Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Waldemar Wspaniały: Zapowiada się ciekawa rywalizacja

Waldemar Wspaniały: Zapowiada się ciekawa rywalizacja

- Przed nami play-off, a więc najważniejsza część sezonu. Niezależnie od tego, czy będzie to ZAKSA,  Jastrzębie, czy Resovia, a wszystkie trzy drużyny są bardzo wyrównane, zapowiada się ciekawa rywalizacja - uważa trener Delecty, Waldemar Wspaniały.

Mimo dobrej gry w całym meczu Delecta nie wygrała nawet jednego seta w starciu z Resovią. – Nikt nie daje punktów za piękną grę – słusznie zauważył po spotkaniu Stanisław Pieczonka.Dobrze, że gramy coraz lepiej, ale nasza gra przed play-off musi się jeszcze poprawić. W meczu z Resovią nie udały nam się końcówki setów. Przez cały mecz graliśmy dobrze, a w końcówkach jakby ręka nam zadrżała i czegoś nam zabrakło.

W drugim secie na boisku pojawił się Piotr Lipiński, wyszedł również w pierwszej szóstce Delecty na set trzeci. – Piotrek bardzo nam pomógł, to równorzędny zmiennik Pawła, nie jest jakimś drugorzędnym rozgrywającym. Wszedł, zmienił grę, bo każdy rozgrywający ma swój styl, i trochę zgubił blok rywali – uważa Martin Sopko.Z Resovią się nie udało, ale jest jeszcze jeden mecz rundy zasadniczej. On wprawdzie tak naprawdę o niczym nie decyduje, więc możemy wyjść na luzie i zobaczyć, co z tego będzie. Mam nadzieję, że na koniec rundy zasadniczej pokażemy nie tylko dobra siatkówkę, ale punkty zostaną u nas, w Bydgoszczy – dodaje przyjmujący bydgoszczan.

Resovia wygrała trochę szczęśliwie, szczególnie pierwsze dwa sety. Można powiedzieć, że przegraliśmy siatkarsko – własnymi błędami, bez udziału przeciwnika. Trzeba pochwalić zespół za to, ze w drugim secie, gdy przegrywał wysoko, nie poddał się i walczył do końca. Szkoda, bo to już nie jest ten zespół, jaki był przed miesiącem, gdy byliśmy w dołku – powiedział na konferencji prasowej po spotkaniu trener Delecty, Waldemar Wspaniały.Zespół Resovii jest lepszą drużyną, można nawet powiedzieć, że bardziej poukładaną doświadczoną, bo rozegrali osiem meczów w Lidze Mistrzów z najlepszymi klubami w Europie i to widać. My walczymy o to, by nasze psychiczne nastawienie się poprawiło. Przebieg meczu był podobny do tego w Rzeszowie, tylko że tam my wygraliśmy 3:0, tutaj Resovia – zauważył bydgoski szkoleniowiec.

Przed nami play-off, a więc najważniejsza część sezonu. Nie mamy żadnego wpływu na to, z kim będziemy grali, chociaż jest jeszcze szansa na przeskoczenie na 5. miejsce w tabeli. Niezależnie od tego, czy będzie to ZAKSA, czy Jastrzębie, czy Resovia, a wszystkie trzy drużyny są bardzo wyrównane, zapowiada się ciekawa rywalizacja w play-off – uważa Waldemar Wspaniały.

źródło: inf. własna, itv24.com.pl