Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Piotr Makowski: Zostaliśmy pomówieni

Piotr Makowski: Zostaliśmy pomówieni

fot. Maciej Dąbrowski

- Zostaliśmy pomówieni w artykule w Przeglądzie Sportowym, w którym autor sugerował, że wie już jaki będzie wynik naszego meczu. To obraża nasz klub i Gwardię - stwierdził na konferencji po meczu z Gwardią trener Centrostalu Piotr Makowski.

Wiele emocji pozasportowych wzbudziło poniedziałkowe ostatnie spotkanie PlusLigi Kobiet pomiędzy Centrostalem a Gwardią Wrocław. Wszystko z powodu daty rozgrywania tego meczu – dwa dni później niż pozostałe cztery spotkania. Znając wszystkie wyniki już w sobotni wieczór było wiadomo, ze dwa wygrane sety dadzą wrocławiankom utrzymanie się w PlusLidze Kobiet, a wynik 3:2 zapewni Centrostalowi 6. lokatę.

Nie trzeba było długo czekać na teorię spiskową. W mediach rozgorzała dyskusja na temat czystości rozgrywek siatkarskiej ekstraklasy, a ci „lepiej poinformowani" twierdzili, że w Bydgoszczy tie-breaka wygrają właśnie podopieczne trenera Piotra Makowskiego. Niektóre serwisy bukmacherskie zablokowały przyjmowanie zakładów na taki właśnie rezultat.

Po spotkaniu, które zakończyło się zwycięstwem Gwardii 3:2 głos zabrał główny komisarz PlusLigi Kobiet Cezary Matusiak.Cieszę się, bo kto ten mecz obserwował uważnie ani przez chwilę nie miał wątpliwości, że walka idzie na całego, toczy się uczciwie. Ostateczny wynik przeciął te wszystkie spekulacje.Chyba najgorsza rzecz dla zawodniczki czy trenera być posądzonym o nieczystą grę – stwierdziła w wywiadzie dla serwisu reprezentacja.net Bogumiła Barańska z wrocławskiej Gwardii. – W siatkówce nie było dotąd takich historii, żeby ktoś ustawiał mecze i ktoś komuś płacił za to pieniądze. Uważam, że ta dyscyplina jest jedną z najbardziej fair play i te pomówienia trochę nas zabolały.

Ostrzejszy w swych sądach był szkoleniowiec Centrostalu, który musiał się zmagać z sugestiami o nieczysta grę. – Zostaliśmy pomówieni w artykule w Przeglądzie Sportowym, w którym autor sugerował, że wie już jaki będzie wynik naszego meczu. To obraża nasz klub i Gwardię. Skontaktujemy się z naszym prawnikiem i zastanowimy się czy nie oddać dziennikarza i tę gazetę do sądu. My gramy uczciwie – stwierdził po spotkaniu Piotr Makowski.

źródło: inf. własna, sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-03-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved