Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Paulina Dereń: Warto było ciężko pracować

Paulina Dereń: Warto było ciężko pracować

fot. archiwum

Jednym z istotniejszych wydarzeń sobotniego meczu Aluprofu z Gedanią był debiut na najwyższym szczeblu rozgrywek. - Zawsze marzyłam o tym, aby zagrać z najlepszymi - mówi 19-letnia zawodniczka, która w premierowym spotkaniu zdobyła pięć punktów.

Jak oceniasz swój premierowy występ w PlusLidze Kobiet?

Paulina Dereń:Ciężko jest mi ocenić samą siebie. Mecz był dla mnie swego rodzaju egzaminem, który moim zdaniem zdałam. Wystawienie oceny za to spotkanie pozostawię jednak obserwatorom.

Jak duże było to dla ciebie przeżycie? Czy traktujesz swój debiut jako nagrodę za dotychczasową pracę?Przed spotkaniem denerwowałam się, nie było mi łatwo. Jestem młoda i nigdy nie grałam na tak wysokim poziomie. Jednak kiedy weszłam na boisko nerwy ustąpiły. Występ był dla mnie szansą na pokazanie się. Trenuję w klubie od sześciu lat i zawsze marzyłam o tym, aby zagrać z najlepszymi. To się spełniło, ale wiem, że to nie tylko moja zasługa. Miałam szczęście, bo trafiłam na świetnego trenera Jacka Skulskiego, który nauczył mnie wszystkiego co potrafię. Teraz wiem, że warto było ciężko pracować przez te wszystkie lata.

Bardzo miło przyjęli cię kibice, a jak koleżanki z drużyny? Pomagały ci w trakcie meczu?

Dziewczyny pomagały mi od pierwszego momentu, w którym pojawiłam się na parkiecie. Ich wsparcie tak, jak i doping bielskich kibiców sprawiły, że czułam się pewniej. Po meczu odebrałam dużo gratulacji, jednak wtedy nie do końca to do mnie docierało.

Jakie są twoje plany na dalszą część sezonu?

W czwartek wyjeżdżamy do Bydgoszczy gdzie będziemy walczyć o wejście do finału Mistrzostw Polski juniorek. Ten turniej jest dla nas bardzo ważny. Za niespełna dwa miesiące czeka mnie matura. A później planuję nadal grać w siatkówkę, która jest moją pasją. Gdzie? Tego jeszcze nie wiem, klubu będę szukała po sezonie. Mam nadzieję, że trafię do zespołu, w którym będę mogła się nadal rozwijać.

źródło: bks.bielsko.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-03-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved