Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Panathinaikos i Olympiakos w finale Pucharu Grecji

Panathinaikos i Olympiakos w finale Pucharu Grecji

Panathinaikos Ateny z Pawłem Zagumnym w składzie awansował do finału Pucharu Grecji. "Wszechateńscy" pokonali w meczu półfinałowym EA Patron i w finale zmierzą się 27 marca z odwiecznym swoim rywalem ligowym - Olympiakosem Pireus.

W pierwszych dwóch setach Panathinaikos, który zajął 1. miejsce po rundzie zasadniczej w greckiej ekstraklasie, gładko pokonał rywala. EA Patron, drugi zespół w tabeli, podjął rękawice dopiero w trzeciej partii, jednak po zaciętej końcówce znów górą byli ateńczycy. Paweł Zagumny zdobył w tym spotkaniu dwa punkty blokiem, a najskuteczniejszym zawodnikiem "Wszechateńskich" był Kolumbijczyk Liberman Agamez, który zdobył 19 punktów.

O wiele bardziej zacięty był drugi mecz półfinałowy w Salonikach. Miejscowy Iraklis przegrał 2:3 z Olympiakosem Pireus, przegrywając ostatniego seta do 14.